Ne Dediler?


İlhami Akkum (İTÜ İnşaat Yüksek Mühendisi Değerleme Uzmanı)
Geçtiğimiz yılın tüm olumsuzluklarına karşın yoğun ve adanmış bir çabayla başarılı bir konferans kotardınız. Tekrar tebrik ediyorum. Parc’ta geçen 25 yılıma karşın ArkiParc’ın mesleki gelişimime katkıda bulunduğunu itiraf etmek durumundayım. İlginç katılımcılarla müstakbel ortak girişimlere yönelik temaslarda da bulundum; bu da networking açısından fayda üretebildiğinizi gösteriyor.
2009’da buluşmak dileğiyle.
Emre Arolat (Mimar)
Arkitera’nın ön ayak olarak düzenlediği bu etkinlik hakikaten çok göz kamaştırıcı. Türkiye’de bu tür kapsamlı bir etkinliğin yapılması fikrinin dahi çok problematik olduğu bir dönemden geçtik. Pek çok uluslararası katılımın da olduğu böyle bir organizasyonun içinde bulunduğum için Arkitera’ya çok teşekkür ediyorum.
Erdoğan Bayraktar (TOKİ Başkanı)
Bugün dünyamızın her tarafında ciddi bir şekilde hissedilen ekonomik kriz, özellikle başlangıcı olan Amerika’da büyük bir alanda uygulanan mortgage sisteminin  yani “gayrimenkul ipoteğine dayalı konut finansman sisteminin” çökmesiyle oluşup, yayıldı. Böyle bir ortamda bu tip toplantıların, enerji oluşturma bakımından insanların dayanışmasını ve moralini yükseltmesinde ne derece önemli olduğunu belirtmek istiyorum.
Emre Çamlıbel (Soyak Holding CEO Vekili)
Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından gerçekleştirilen ArkiPARC 2008; mimarlık, gayrimenkul ve inşaat gibi, kent siluetinin şekillenmesine katkıda bulunan ulusal ve uluslararası düzeyde sektör profesyonellerinin bir araya geldiği bir organizasyon olmuştur. Bu sayede, sürdürülebilir kentsel kalite adına ortak akıldan yola çıkarak faydalı sonuçların elde edildiğine şahit olduk.
Haluk Çelebioğlu (Siemens Ev Aletleri Satış Direktörü)
Siemens markası olarak sadece üretim ve satış alanlarında değil sektöre, iş ortaklarımıza ve  toplumumuza da yaptığımız çalışmalarla destek vermeyi amaçlıyoruz. Ankastre ürün kategorisinin lideri olarak konut projelerinde en fazla tercih edilen markayız. Konut satın alımında Siemens beyaz eşyanın konutta yer alması konuta duyulan güveni artıran bir unsur. Kentlerde yaşam kalitesinin artmasını sağlayacak ve toplumsal mutluluğa katkıda bulunacak böyle bir etkinliğe sponsor olmak işte bizim için bu açıdan çok önemliydi. ArkiPARC hızlı kentleşmenin ve fiziksel çevrenin en önemli üç aktörü olan mimarlık, gayrimenkul ve inşaat sektörünün bir araya geleceği buluşmalarla bu alanda yapılabilecek neler varsa ortaya çıkmasını sağladı. Tüketiciyi bilinçlendirme yönünde atılması gereken önemli adımlar var. Son dönemde birçok başarılı pazarlama projelerinin hayata geçtiğini ve artık sektörün buluşabileceği alternatif platformların oluştuğunu görmek bizim için sevindirici. Toplu konut, mimari yaklaşımlar, konutta farklılaşma, çevre konuları üzerine kurgulanmış yarışma, konferans, paneller sayesinde mimarlık, gayrimenkul ve inşaat sektörü artık daha sık bir araya gelebiliyor. Bunun da ötesinde bu tip oluşumlar sayesinde standartlaşma konusunda önemli adımlar atılıyor. Dileğimiz bu tarz çalışmaların tüm Türkiye geneline ulaşabilmesini ve her yerde bu standardizasyonu sağlayabilmek. Hiç kuşkusuz bu standardizasyon aynı zamanda kaliteyi de beraberinde getirecek ve bunun sonucunda karlı çıkan taraf tüketicilerimiz olacak.
Güniz Çelen (Çelen Kurumsal Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı)
Bu kadar çok yetkin kişilerin bir arada olduğu bir oturum yaptık. Bu oturumda gelişmiş yörelerde kentsel planlama çalışmalarını yapan deneyimli konuşmacılarla birlikte bilgi paylaşımında bulunduk. Metropoliten Planlama Deneyimleri & İstanbul Tecrübesi oturumunu dinleyen kişilerin çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Çünkü böyle bir fırsatın her zaman sunulma olasılığı oldukça azdır.
Uğur Dumankaya (Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi)
Dumankaya olarak varlık sebebimizi, yani misyonumuzu, “kente kimlik katan yaşam alanları kazandırmak” olarak tarif ediyoruz. Bir başka deyişle, kenti yenileştirip güzelleştirirken; kentin kendi kimliğine katkıda bulunarak, tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkarak ve elbette doğal çevreyi koruyarak faaliyet gösteriyoruz. Bu değerlerin hem bizi hem de sektörümüzü ileriye taşıyacağına inanıyoruz ve bu hedefi amaçlayan her türlü oluşuma da destek vermekteyiz. Bu anlamda, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından düzenlenen ArkiPARC 2008 “Kentsel Kalite için Diyalog”  platformunu sektörümüzün gelişimi adına çok önemli ve başarılı bir girişim olarak görüyoruz.
Zeyyat Gümüş (Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı)
Belediyeler doğru proje yapmakta zorlanıyor. Dolayısıyla böyle bir etkinliğin düzenlenmesi belediyeler açısından çok önemli.
Oğuz Satıcı (Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı)
ArkiPARC’ın organizatörlerini kutluyorum. İstanbul’un çok ihtiyacı olan mimarlıkla ilgili böyle geniş katılımlı bir konferansın düzenlemiş olması İstanbul’a değer katmak açısından çok önemli bir başlangıç.
Haluk Sur (ULI Türkiye Başkanı)
Arkitera olarak gayrimenkul yatırımcılarını, mimar ve mühendisleri, proje ve danışmanlık firmalarını, finansman şirketlerini, inşaat yapımcılarını ve malzeme tedarikçilerini, kısa bir deyişle zincirin tüm halkalarını bir araya getiren uluslararası bir konferans düzenlediler.
Celal Toroğlu (Feniş Teknik Ürünler Genel Müdürü)
Kentsel Kalite için Diyalog temalı konferansınız başarılı bir başlangıç yapmıştır. Umarım kentlerimizin maruz kaldığı olumsuzluklarla mücadeleye ve hepimizin özlemi olan kentsel kalitenin toplumumuzun tüm katmanlarına sirayet etmesine önayak olduğunuz bu etkinlik  katkıda bulunur. Kaliteli kentler yaratarak sürdürülebilir medeniyete ulaşılacağı mesajını ArkiPARC 2008 herkese kanıtladı. Arkitera’ya tüm kalbimle teşekkür ediyorum.
Feridun Uzunyol (Marshall Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi)
ArkiPARC, Arkitera’nın imza attığı başarılı organizasyonlardan biri olup “Kentsel Kalite” kavramının yerleşmesinde büyük katkıları olacaktır.  Marshall olarak, kent kimliklerinin oluşmasında renklerin vazgeçilmez etkisini ve önemini biliyoruz. Renklerin bu platforma taşınması ve tartışmaya açılması gerçekten çok sevindirici. Özellikle ilk adım olarak İstanbul’un doğru yapılaşma, kentsel dönüşüm ve şehrin renklerle kavuşumu sağlanarak, çok kısa sürede özlenen Dünya Kenti silüetine bürüneceği kuşkusuzdur.


HABERLER
1 2 3 4 5
Askeri Müze Mekanlarında Hayat Bulan Mimarlar
Mimar
Harbiye’nin merkezi konumu ve civardaki pek çok kurum ve yapıya olan yakın ilişkisininin avantajları nedeni ile ArkiPARC 2008 etkinlik mekanı olarak seçilen Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde yer ... DEVAMI »
Mehter Takımı da ArkiPARC 2008'in Konuğu Olacak
Mehter
ArkiPARC 2008 etkinliğinin son günü olan 17 Ekim 2008 Cuma akşamı düzenlenecek ödül töreni öncesinde dünyanın ilk ve en eski alaturka ordu bandosu olan Mehter Takımı konser verecek. Harbiye Aske... DEVAMI »
ArkiPARC 2008'de Son Gelişmeler
Donen
ArkiPARC 2008’e saatler kala çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Arkitera Mimarlık merkezi tarafından düzenlenen etkinlik, Türkiye’den ve dünyadan herbiri kendi alanlarında uzman gayrimenkul, mimarl... DEVAMI »
ArkiPARC 2008'e Yeni Katılan Sponsorlar
Yenis
ArkiPARC 2008’e sayılı günler kala beş yeni firma paydaş oldu. Bunlardan 4’ü etkinliğe sponsor olurken, bir firma da hizmet sponsorları arasında yerini aldı. Tuna Ofis, Soyak Yapı İnşaat, TOKİ iştiraki o... DEVAMI »