ArkiPARC 2008'e Yeni Katılan Sponsorlar

ArkiPARC 2008’e sayılı günler kala beş yeni firma paydaş oldu. Bunlardan 4’ü etkinliğe sponsor olurken, bir firma da hizmet sponsorları arasında yerini aldı.

Tuna Ofis, Soyak Yapı İnşaat, TOKİ iştiraki olan Emlak Konut GYO AŞ, Fuji Miyamoto ve Step Halı 15-17 Ekim 2008 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek ArkiPARC 2008'in sponsorları arasına katıldı. Ana sponsorluğunu Vitra ve Siemens’in üstlendiği etkinliğin sponsorluğunu yapacak diğer firmalar arasında Marshall, Philips, Dumankaya, Sur Yapı, Nurus, Feniş, İstanbul Mortgage, Viko-Thea, Işık Yapı Denetim, Eroğlu Yapı da bulunuyor.

"Kentsel Kalite için Diyalog" teması ile gerçekleşecek ve gayrimenkul, mimarlık ve inşaat sektörlerindeki son dönem gelişmelerinin, düzenlenecek olan ulusal ve uluslararası konferans, paneller aracılığıyla takip edilmesi imkanını sunacak olan ArkiPARC 2008 katılımcılar arasında birebir ilişkilerin kurulması için uygun bir buluşma ortamı yaratacak. ArkiPARC 2008 Ödülleri ile fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumların onurlandırılacağı etkinliğinin yeni sponsorlarından olan Tuna Ofis, ofis mobilyası sektöründe önemli bir isim; Soyak Yapı Türkiye'nin kaliteli ve çağdaş yaşam projeleri yaratan lider markası; Emlak Konut GYO AŞ, Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak varlığını sürdürüyor; Step Halı ise halı sektöründe uluslar arası bir marka yaratma hedefi ile ilerleyen firmalardan.

Tuna Ofis Hakkında
1970 yılında kurulan ve bugün ofis mobilyası sektörünün önemli isimlerinden olan Tuna Ofis, 1992 yılında bir dünya markası olan Girserberger ile ofis koltukları üretim tesisi açarak ortak oldu. 1999 yılında 30 milyon Dolarlık bir yatırım ile Kınalı- Silivri’de 35.000 m²’ye yayılan yeni bir üretim tesisi açan Tuna Ofis, 2002 yılında tesislerinin toplam kapalı alan büyüklüğünü 50.000 m²’ye ulaştırdı.
Şirket, ofis alanında edindiği deneyim ve kazandığı başarıyı Tunaev markasıyla ev mobilyası alanında da sürdürmeye devam ediyor.

Soyak Hakkında
Faaliyetlerinde çevreye saygı standartlarını gözeten Soyak, 47 yılı aşkın deneyimi ile kaliteli ve çağdaş yaşam alanları oluşturuyor. 1961 yılında temelleri atılan firma, kuruluşunu takiben çeşitli fabrika ve sosyal tesis projelerini hayata geçirdi. İlk konut projesini 1970 yılında gerçekleştiren Soyak, 1975 yılında ise Libya'da hayata geçirdiği proje ile uluslararası düzeyde adını duyurmaya başladı.

İstanbul'daki ilk büyük konut projesi olan Soyak Göztepe, gerek mimari yapısı gerekse sosyal donanımları ile birçok konut projesine örnek teşkil eden Soyak, sonrasında, 3.000 konutluk Soyak Yenişehir ve 3.600 konutluk Soyak Olympiakent projelerini hayata geçirdi.

2006 yılında, İzmir'de 1.568 konuttan oluşan projesi Soyak Mavişehir'i satışa sunan Soyak, projenin 1. etabını 2007 yılında yeni sahiplerine teslim etti. Modern mimari ve çağdaş yaşam olanaklarının bir arada sunulduğu Soyak Mavişehir'in 2. etabını da 2008 yılsonunda yeni sahiplerine teslim etmeyi planlıyor. Soyak, İstanbul Kartal'da bulunan ve "fonksiyonel yaşam alanı" konseptini hayata geçirdiği 812 konutluk Soyak Evreka ve 126 daireden oluşan Soyak Evreka Rezidans ile modern konut projelerine yenilerini ekliyor.

Konut projelerinin yanı sıra, kurumsal yapılanmasında da kalite standartlarından ödün vermeyen Soyak, bugüne kadar aldığı ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güveliği Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerinin yanı sıra, kurumsal yapısı içerisinde Yönetim Sistemleri Takımı ve Kalite Yönetim Sistemleri görev takımını barındırıyor.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ
1953 yılında kurulan Ankara İmar Ltd. Şti. ile Türkiye İnşaat Malzemeleri Ltd. Şti.(TİMLO) 1987 yılında birleşmiş ve Türkiye Emlak Bankası AŞ bağlı ortaklığı İnşaat ve İmar AŞ adını almıştır. 26.12.1990 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye Emlak Bankası AŞ bağlı ortaklığı İnşaat ve İmar AŞ ile iştiraki Emlak Yapı AŞ’nin kapatılarak birleştirilmesi suretiyle Emlak Konut AŞ oluşturulmuştur. Emlak Konut AŞ 29.07.2002 tarihinde Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüşmüş ve Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ adını almıştır.

Kuruluşundan bugüne kadar Türkiye’nin birçok yerinde konut ve ticari ünitelerden oluşan projeler üreten, bunların yanı sıra birçok büyük projede mühendislik, müşavirlik ve kontrolörlük hizmetleri veren Emlak Konut, Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’dır.

Step Halı
1998 yılında uluslararası bir marka yaratma fikriyle İstanbul'da kurulan STEP, 1919 yılında faaliyete başlayan köklü bir geçmişe sahip Şengör Halıcılık bünyesinde doğdu. Geleneksel anlamda tüm dünyada çok yoğun bir rekabetin yaşandığı, karlılığın tükendiği ve stokların inanılmaz bir boyuta ulaştığı halı sektöründeki bilgi birikimi ve tecrübesini kullanarak STEP, “halı”yı ve “perakendecilik”i yeniden tanımladı.

Halıyı yeniden tanımlayarak “dekorasyon öğesi” olarak değerlendiren ve modası olan bir ürün olarak kabul eden STEP’in bu yeni tanımı “halı”nın en büyük kalelerinden Türkiye’de kısa sürede benimsenerek hızla büyüyen satış rakamlarına ulaştı.
HABERLER