İlhami Koç

İş Yatırım

Genel Müdür
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Gayrimenkul'de Halka Arz
1986 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Koç, aynı yıl Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda göreve başlamıştır. İş Bankası’nda teftiş ve soruşturma çalışmalarında bulunduktan sonra Nisan 1994 tarihinde, Merkez Bankası’na devredilen bir özel bankanın geçici yönetimiyle görevlendirilmiştir. 

Ekim 1994 tarihinde İş Bankası Menkul Kıymetler Müdürlüğü’ne müdür yardımcısı olarak atanmış; bu birimde, hisse sentleri piyasası işlemleri, yatırım fonları yönetimi, uluslararası sermaye piyasası faaliyetlerinden sorumlu olarak görev yapmıştır. Ocak 1997 tarihinde, İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ne Portföy Yönetimi ve Sermaye Piyasalarından sorumlu birim müdürü olarak yeni görevine başlamıştır. 1999 yılının Nisan ayında aynı kurumda genel müdür yardımcılığına yükselen Koç, bu görevi esnasında Kurumsal Finansman, Araştırma, Yurtiçi ve Uluslararası Sermaye Piyasaları’ndan sorumlu olmuştur. 11 Eylül 2001 tarinde İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü görevine gelen İlhami Koç, 28 Nisan 2002 tarihinde de İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’ne atanmıştır.
 
Bankacılık ve sermaye piyasaları alanında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı eğitim, seminer ve konferanslara katılmış; değişik seviyelerdeki uzman ve yöneticilere sermaye piyasaları ile ilgili eğitim ve seminerler vermiştir.
 
Evli ve bir çocuk sahibi olan İlhami Koç, İngilizce bilmektedir.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya