Serkan Emin

Altensis

Enerji Yöneticisi
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Gayrimenkul'de Sürdürülebilirlik
Serkan Emin Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra dünyanın en büyük pompa sistemleri üreticilerinden olan Grundfos’da önce endüstri segmentinde, sonra ticari binalar HVAC sistemleri segmentinde enerji verimliliği alanında mühendis ve yönetici olarak çalışmıştır. Bu alanda dünyada öne çıkan gelişmeleri ve Türkiye’deki başarı hikayelerini paylaşmak amaçlı birçok teknik seminer ve yurtdışı örnek uygulama ziyaretleri gibi faaliyetlerin organizasyonunda görev almıştır.

Türkiye’de enerji verimliliği ile ilgili mevzuatın olgunlaşmaya başlaması ile paralel olarak, hem sanayi hem de bina alanında sertifikalı enerji yöneticisi ünvanını almıştır. 2009 yılında Altensis firmasında yeni yapılacak binalarda enerji simülasyonu ve mevcut binalarda enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik projelerinden sorumlu olarak çalışmaya başladıktan sonra Amerikan Yeşil Binalar Konseyi’nin (USGBC) değerlendirme ve sertifikalandırma sistemi olan LEED’in akredite profesyonel (LEED AP) ünvanını kazanmıştır. Halen Türkiye’nin sürdürülebilirlik konusunda çalışmalar yürüten prestijli kuruluşlarına yeşil bina, kurumsal sürdürülebilirlik stratejileri ve enerji verimliliği konularında danışmanlık hizmetleri sunmakta ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde bina enerji modellemesi alanında ders vermektedir.

Altensis

Küresel ısınmanın kendini gittikçe daha da fazla hissettirmeye başladığı şu günlerde, karbondioksit salınımlarımızı en aza indirme konusunda yapılacak atılımlar daha da önem kazanmıştır. Altensis çevre dostu teknolojiler konusunda uzman kadrosuyla müşterilerimizin hizmetindedir.
 
Alternatif enerji kaynaklarından güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi ile elektrik üretimini sağlayan sistemleri müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre özel olarak projelendirip, uygulamasını yapmaktayız. Ülkemizin güneş ve rüzgar enerjisi potansiyelini en iyi şekilde kullanmasına yardımcı olmayı hedefleyen Altensis, yatırımcılara fizibilite çalışmaları hazırlamakta ve büyük-küçük demeden Türkiye çapında her türlü uygulamayı gerçekleştirmektedir.
 
Altensis sadece enerjinin temiz bir şekilde üretilmesini değil, aynı zamanda günlük hayatta kullandığımız enerjinin de en verimli şekilde tüketilmesini hedeflemektedir. Kadromuzda bulunan enerji yöneticileri ev ve şirketlere enerji etütleri düzenleyip, enerji verimliliği potansiyelinin belirlenmesi ile kısa sürede geri ödemesi olan önerilerde bulunmakta ve firmamız bunların uygulamasını sertifikalı inşaat proje yöneticilerimiz ile yapmaktadır.
  
Ülkemizde kullanılan enerjinin %40'ı ve suyun %60'ı binalar tarafından tüketilmektedir. Çevre dostu binalar bu tüketimin azaltılması ve kontrolü açısından önümüzdeki yıllarda büyük önem kazanacaktır. Altensis, çevre dostu bina inşaatı yapmak isteyen ya da mevcut binasına çevre dostu unsurlar katmak isteyen mal sahiplerine veya inşaat şirketlerine bu konuda danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca çevre dostu bina sertifikalarından "LEED" danışmanlığı yapan ve "BREEAM International" değerlendirme lisansı bulunan Altensis, binalarınızın uluslararası platformda çevre dostu olarak tescilini yapabilmektedir.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya