Aziz Kocaoğlu

İzmir Büyükşehir Belediyesi

Başkan
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Kentlerin Geleceği
1948 yılında Tokat'ta dünyaya gelen Aziz Kocaoğlu, 1973 yılında Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1974'te İstanbul Üniversitesi'nden işletme dalında master derecesi alan Kocaoğlu, 1975-1978 yılları arasında bir kamu kuruluşunda muhasebe uzmanı olarak çalıştı. 1979 yılında kendi işini kurduktan sonra 1986 yılında ortak girişimlerle sanayi sektöründe yer almıştır.
 
Siyasete CHP gençlik kollarıyla başlayan Kocaoğlu, 2001-2003 döneminde CHP Bornova İlçe Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra, 28 Mart 2004 seçiminde CHP'den Bornova Belediye Başkanı seçilmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Priştina'nın vefatının ardından, 21 Haziran 2004 tarihinde gerçekleştirilen Meclis Toplantısı'nda oybirliğiyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na getirilmiştir. Aziz Kocaoğlu, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde yüzde 56.7'lik oranla yeniden seçildi.
 
Aziz Kocaoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi

İzmir'in kentsel gelişmesi ve İzmir'in belediyecilik tarihi 19. yüzyılın ikinci yarısına kadar uzanmaktadır. Türkiye'nin önemli ticaret kentlerinden biri olan İzmir ,aynı zamanda içinde barındırdığı tarihi doku ve doğal güzellikleri ile önemli bir potansiyele sahip olmaktadır.
 
İzmir Büyük Şehir Belediyesi, potansiyellerinin farkındalığı ile yönetim prensiplerini, kentin içinde barındırdığı tarihi mirasın geleceğe aktarılmasını sağlamak, sahip olunan zenginliklerin kentliye eşit paylaşımını gerçekleştirmek çerçevesinde belirlemiştir. Eşitlik ve güven duygusuna önem veren bir belediyecilik anlayışı benimseyen İzmir Büyük Şehir Belediyesi; kent kitaplığı, kültür ve sanat merkezleri ve müzeler ile kültürel gelişmeye ve sanatsal faaliyetlere verdiği önemi, e-işlem merkezi gibi teknolojik uygulamalar ile ise yenilikçi yapısını ortaya koymaktadır. 
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya