Ziyaettin Akbaş

Çayırova Belediyesi

Başkan
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Kentlerin Geleceği
1961 yılında Bayburt’ta dünyaya gelen Ziyaettin Akbaş, ilk ve orta eğitimini Çayırova’da, lise eğitimini Gebze’de tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde aldıktan sonra, Marmara Üniversitesi İktisadi İlimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yapmıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi Çağdaş İşletmecilik ve Teknolojiler Bölümü’nde finansman ve muhasebe eğitimi sonucunda bir sertifika almıştır. Gebze ve Çayırova’da birçok dernek ve spor kulübü kuruculuğu ve yöneticiliği ile Türk Kızılay Derneği Gebze Şube Yönetim Kurulu üyeliği yapan Akbaş, 1990 yılından beri Gebze’de serbest meslek mensubu olarak muhasebe ve müşavirlik hizmeti vermektedir. Halen Çayırova Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
 
Evli olan Ziyaettin Akbaş, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Çayırova Belediyesi

26/02/2008 tarih 1/529 esas no'lu İçişleri Bakanlığı komisyonunun vermiş olduğu tasarı ve teklif neticesinde TBMM’de görüşülerek kanunlaştırılan Güzeltepe, Şekerpınar, Çayırova Mahallesi ve Yenimahalle’nin birleştirilmesi sonucu ilçe statüsü kazanan Çayırova, Kocaeli'nin önemli yerleşim merkezlerinden biridir. 

Çayırova Belediyesi, yerel yönetim anlayışını halkın yaşam kalitesini yükseltmek, insan odaklı çözümler üretmek çerçevesinde geliştirmiştir. Çayırova halkına kaliteli yerel hizmet verebilmek için evrensel belediyecilik anlayışı ile, huzurlu bir yaşam ortamı yaratan, sanayi ile iş birliği yaparak çevre bilincini oluşturup istihdam sağlayan, farklı kültürleri yönetip, Çayırova halkına karşı sosyal sorumluluğunu yerine getiren, katılımcı, şeffaf, adaletli, yenilikçi bir yaklaşım benimseyen Çayırova Belediyesi, son dönemde özellikle stratejik gelişme ve çevresel sorunlara karşı çevre denetim birimleri oluşturmak gibi konular üzerinde çalışmaktadır. 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya