Erden Timur

Timur Gayrimenkul

Genel Müdür
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Tasarım Odaklı Geliştirme
1982 yılı Mersin doğumlu olan Erden Timur, ilkokulu Toros Koleji'nde, ortaokul ve liseyi Tarsus Amerikan Koleji'nde okumuştur. Daha sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne gitmiştir. 

Şu anda Timur Holding A.Ş.'de, Dik İnvest Gayrimenkul ve Alt Yapı Geliştirme A.Ş.'de yönetim kurulu üyesi, Logica Lojistik A.Ş.'de yönetim kurulu başkanı, ERMN Yapı İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'de ortak müdür, Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş.'de yönetim kurulu başkan yardımcısı pozisyonlarında görev yapmaktadır. Erden Timur, 2010 yılında MESİAD Yılın Girişimcisi ödülünü almıştır.
 
Evli olan Erden Timur, İngilizce ve orta seviyede Almanca konuşmaktadır.

Timur Gayrimenkul

1977 yılından bu yana demir çelik, akaryakıt ve arazi geliştirme sektörlerinde faaliyet göstermiş olan Timur Grup bünyesindeki Timur Gayrimenkul, 2004 yılından beri Timur Residence ve Lemontri projeleriyle “residence” ve “akıllı ev” anlayışını getirmiş ve yenilikçi vizyonuyla konut sektöründe fark yaratmayı başarmıştır. Bugüne kadar toplam 96.000 m² inşaat projesini hayata geçiren Timur Grup, başta arazi geliştirme sektörü olmak üzere, faaliyet gösterdiği diğer sektörler de dahil toplam bedeli 350 milyon USD’a yakın proje üretmiştir.

2010 yılının Mart ayında Timur Gayrimenkul bakış açısını ve yenilikçi yaklaşımını kendine yakın gören dünyaca ünlü fonlama şirketi DIK (Deutsche Infrastruktur Kapital), Türkiye’de gerçekleştirecekleri konut projeleri için ortak olarak Timur Gayrimenkul’ü yanına almıştır. DIK ve Timur Gayrimenkul olarak DIK Türkiye kurulmuştur.

25 yıllık deneyimiyle altyapı yatırımlarının geliştirilmesi ve teknik olarak yapılandırılması ve fonlandırılmasında dünyadaki dört firmadan bir tanesi olan DIK, özellikle denizcilikle ilgili altyapı, enerji ve gayrimenkul sektörlerinde profesyonel kadrosu ile birçok projeye imza atmaktadır. 2 yıl süren derin araştırmalar ve gözlemler sonunda Timur Gayrimenkul ile ortak olmaya karar veren DIK yetkilileri, ortaklık kararındaki en önemli etkenlerin Timur’un ‘projelere müteahhit gibi değil, tasarımcı gibi yaklaşması’, ‘insanların ihtiyaç ve beklentilerini ön planda tutması’, ‘dünya standartlarında çözümler sunması’ ve ‘yatırımlarını çoğunlukla öz sermaye ile yapıyor olmaları’ olduğunu vurgulamaktadır.

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya