Levent Eyüboğlu

Turkmall Real Estate Yatırım

İcra Kurulu Başkanı
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak
1969 yılında Trabzon'da doğan Levent Eyüboğlu, Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Fakültesi’nde tamamladı.
 
İş hayatına Wyeth İlaç’ta ürün grup müdürü olarak başlayan Eyüboğlu, gayrimenkul ve alışveriş merkezleri sektörüne 1994 yılında Çukurova Grubu ve Fransız ortaklarla kurulan TAP (Ticaret Alanları Pazarlama) A.Ş.’de  pazarlama müdürü olarak adım attı. Tepe Grubu’nun Colin Investment / Nagel ile birlikte geliştirdiği projelerden sorumlu geliştirme müdürü olarak Tepe Emlak Yatırım A.Ş.'de 4 yıl hizmet veren Eyüboğlu, 2004-2010 yılları arasında Multi Corporation’un Türkiye iştirakı olan Multi Turkmall’un İcra Kurulu Başkanı olarak görev almıştır.
 
Eyüboğlu, 2000 yılından beri Turkmall A.Ş.'nin İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Turkmall Real Estate Yatırım

1992 yılında kurulan Turkmall, 2005 yılına kadar Ankara Bilkent Center, M1 Gaziantep, M1 Kartal, M1 Adana, M1 Konya, Tepe Nautilus, M1 Maltepe ve MKM olmak üzere, tamamladığı 8 alışveriş merkezi ile Türkiye’nin alışveriş merkezi geliştirme ve yatırımı konusunda lider firması olmuştur. 

2005 yılına kadar Türkiye perakende pazarının gelişimine büyük katkıda bulunan Turkmall, 2004 yılında Batı Avrupa’nın en büyük geliştirme şirketi olan Multi Corporation ile Multi Turkmall adı altında başarılı bir ortak girişim gerçekleştirmiştir. 

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en önemli AVM projeleri olan Forum Bornova, Forum Mersin, Forum Çamlık, Forum Trabzon, Forum Aydın, Forum Ankara, Forum İstanbul, Forum TEM ve Forum Antalya projeleri de bu ortak girişimin sinerjisiyle geliştirildi. 

Türkiye’nin en büyük mali kuruluşlarından biri olan FIBA Holding ve Körfez Ülkeleri'nden bir Devlet Yedek Akçe Fonu ile birlikte, Çin’de StarMall adı altında bir ortak girişim gerçekleştiren ve Plaza Shenyang ile Forum Nanjing projelerini başlatan Turkmall, Türkiye’deki yatırımlarını 2009 yılında yeniden faaliyete geçirdi ve komşu ülkelerde yeni ortak girişimler başlattı. Bu girişimlerden biri olan LibyaMall ve OYIA Turkmall, dünyanın en büyük devlet fonlarından biri olan Libya Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Fonu ile Turkmall’un Ortak Girişimleri olarak ortaya çıktı. 

Turkmall ayrıca, Gürcistan’da Georgia Turkmall adı altında Gürcistan hükümeti tarafından takdirle karşılanan bir ortak girişim gerçekleştirdi ve Gürcistan’ın en büyük AVM projeleri olan Forum Delisi ile Forum Batumi projelerini başlattı. 

Türkiye, Bulgaristan ve Romanya’da IKEA’nın imtiyazlı kurucu ortaklarından olan Turkmall, halen Kuzey ile Orta Doğu’da, Kafkasya’da ve Rusya’da faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Türkiye’de de farklı projeler ile faaliyetlerini hızlandıran Turkmall, 2009 ve 2010 yılında başlattığı Samsun, Söke ve İstanbul’da yeni AVM ve ofis projelerini geliştirmektedir.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya