Enis Öncüoğlu

Öncüoğlu Mimarlık

Mimar
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): AVM Yatırımları 2010-2011
ODTÜ Mimarlık Bölümü'nden 1989 yılında mimar olarak mezun olmuştur. 1989 yılında şirket müdür yardımcısı olarak başladığı Öncüoğlu Mimarlık'da, kurucu Hasan Öncüoğlu'nun 1996 yılındaki vefatıyla genel müdür olmuştur. 1998'den beri ortakları Önder Kaya, Cem Altınöz ve Cumhur Keskinok ile mimari çalışmalarını sürdürmektedir. Uluslararası çalışmanın bir gereksinimi olarak ACP ismi altında, 2004 yılında Hamburg'da "ACP International", 2008 yılında Moskova'da "ACP Rusya" ve 2008 yılında Almata'da "ACP Kazakistan" olarak bölgesel ofisler kurmuştur. 2007 yılında proje ve işveren koordinasyon ofisi olarak İstanbul'da da bir ofis açmıştır.
 
Başlıca çalışmaları karma kulanımlı projeler, alışveriş merkezi, sağlık, otel, konut ve ofis yapıları üzerine gelişmiştir. Türkiye, Rusya, Kazakistan, Doğu Avrupa ve Orta Doğu'da birçok proje gerçekleştirmiştir. Ulusal mimarlık yarışmalarında 8 ödül kazanmış, ayrıca projeleri Cityscape, CRE gibi birçok uluslararası ödüle layık görülmüştür.
 
Birçok ulusal ve uluslararası konferans ve seminere konuşmacı olarak katılmakta; mimarlık ve gayrimenkul alanlarındaki tecrübelerini ve araştırmalarını paylaşmaktadır. 2006 yılından beri, Öncüoğlu+ACP projeleri ile uluslararası sergi ve fuarlara katılmaktadır. ICSC (International Council of Shopping Centers) ve AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği), TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) ve TMMMB (Türk Müşavir Mühendisler ve Mimarlar Birliği) üyesidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Öncüoğlu Mimarlık

Öncüoğlu Mimarlık, dinamik ve tecrübeli mimar, tasarımcı, plancı ve mühendis ekibinden oluşan, uluslararası bir mimarlık firmasıdır. Hasan Öncüoğlu tarafından 1964'de kurulan firma, 1996'dan itibaren genel müdürü olan Enis Öncüoğlu ve ortakları Önder Kaya, Cem Altınöz, Cumhur Keskinok, Claus Jungk ve Engin Öncüoğlu tarafından yönetilmektedir. 
 
İlk yıllarında sadece kamuya çalışan bir ofis iken son yıllarda yurt dışı projelerine yönelerek Türkiye, Almanya, Rusya ve Kazakistan ofisleri ile geniş bir coğrafyada faaliyet göstermektedir. Öncüoğlu Mimarlık olarak proje çalışmalarının yanı sıra mesleki etkinliklere de katılım göstermiş, Fransa'da gerçekleşen MAPIC Fuarı ile Dubai'de gerçeklesen Cityscape fuarları gibi önemli platformlara katılım gerçekleştirmiştir.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya