Nabil Gholam

Nabil Gholam Mimarlık

Mimar
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Tasarım Odaklı Geliştirme
1962 yılında Beyrut’ta doğan Gholam, mimarlık eğitimini Paris’te aldı ve 1994’e kadar Ricardo Bofill ile birlikte çalıştı. Ardından Lübnan’a döndü ve NGAP’yi kurdu. Kurulduğu günden bu yana, şirketi ile çoğunluğu Lübnan’da ve Arap ülkelerinde olmak üzere dikkat çekici projeler yaptı. 1996 yılında Katalan kökenli görsel sanatçı Ana Corbero ile evlendi.
 
Nabil Gholam'ın kurduğu mimarlık şirketi Nabil Gholam Architecture & Planning (NGAP) Orta Doğu’nun tanınan az sayıdaki genç mimarlık ofisi arasında yer almaktadır. Aldığı diğer ödüllerin yanı sıra NGAP, Suudi Arabistan’ın Khobar kentindeki Doha Bahçeleri projesiyle 2006 yılında MIPIM/Architectural Review Future Projects Awards’ta tüm kategorilerde Best of Show Ödülü’ne layık görülmüştür.
 
Beyrut’taki yapıları ve onaylanmış projeleri arasında, Ricardo Bofill ile tasarladığı Beyrut Marina’daki Platinum Tower, Martyrs’ Square bitişiğinde konumlanan Saifi Village ve Beirut Gate projelerinin bazı bölümleri, Wadi Abu Jamil Bölgesi'nin yenilenmesi için hazırlanan master plan, Solidere bölgesindeki bazı projeler ve Beyrut Amerikan Üniversitesi’nin Irani-Oqy mühendislik kompleksi yer almaktadır.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya