Avi Alkaş

Jones Lang LaSalle

Ülke Başkanı
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): AVM Yatırımları 2010-2011, ArkiPARC Ödülleri Ödül Töreni
1956 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Avi Alkaş, orta ve lise öğrenimini Robert Koleji'nde tamamladıktan sonra, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin lisans ve lisansüstü programlarını bitirmiştir.
 
Avi Alkaş, 1993 yılı itibari ile alışveriş merkezleri sektörüne girmiştir. Akmerkez, Carousel, İzmit Outlet Center projelerinde gayrimenkul ve finans danışmanı olarak bir süre görev yapan Alkaş, 1997 yılında Alkaş Alışveriş Merkezleri Danışmanlık Limited ünvanlı şirketi kurarak İstanbul'da Olivium, Nautilus, Armada, Koru Park ve İstinye Park Alışveriş Merkezi projeleri, Kayseri'de Kayseri Park Alışveriş Merkezi projesi için gayrimenkul danışmanlığı ve finansal danışmanlık hizmetleri sundu. Şirketi adına, ICSC (International Council of Shopping Centers), Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi'nden SCSM ve SCMD akreditasyon sertifikalarını alan Alkaş, halen ICSC Avrupa Yönetim Kurulu ve ICSC Avrupa Jürisi üyesidir. Türkiye’de Alışveriş Merkezi ve Perakendeciler Derneği’nin (AMPD) 1994 yılı itibari ile kurucu üyelerinden olan Alkaş, 2009 yılı itibari ile de Hizmet ve Danışmanlık Sektörel Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir. Jones Lang LaSalle Türkiye Ofisi ile Alkaş Danışmanlık şirketlerinin 2008 yılı Ağustos ayında birleşmeleriyle Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı pozisyonuna getirilen Avi Alkaş, bu görevine devam etmektedir.
 
Alkaş evli ve 2 çocuk sahibidir.

Jones Lang LaSalle

Jones Lang LaSalle gayrimenkul hizmetlerinde ve yatırım yönetiminde uzmanlaşmış danışmanlık ve profesyonel hizmetler sunan global bir firmadır. 60 ülkede 750 şehirde 30.000’den fazla çalışanın, bu süreçte şirketi büyüten müşterilerin yerel, bölgesel ve küresel gayrimenkul ihtiyaçlarına hizmet etmektedir. Değişen müşteri beklentilerine ve pazar koşullarına cevap olarak, pazar anlayışı ve öngörüsüne, sağlam araştırma ve ilgili pazar bilgisine dayanarak oluşturulmuş bütünleşmiş hizmetler sunan uzman kişilerle çalışmaktadır. Sektördeki en iyi, en çeşitli çalışan kadrosunu cezbetmekte, geliştirmekte ve ödüllendirmekte, uzman kadrosunu kaliteli hizmet, iş birliği ve güvene dayalı müşteri ilişkileri sürdürmeye teşvik etmektedir.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya