Ali Osman Öztürk

A Tasarım Mimarlık

Mimar
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Ofis Yatırımları 2010-2011
Ali Osman Öztürk 1965 yılında Ankara'da doğdu. 1987 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'ne girdi. 1992 yılında yüksek lisansını Bina Bilgisi Anabilim Dalı'nda tamamladı. 1987-93 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, tasarım stüdyolarında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1997 yılına kadar ODTÜ'de, 1998 yılında Gazi Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam etti.
 
Birçok ünlü mimarlık bürosunda çalıştıktan sonra 1997 yılından itibaren A Tasarım'ı kurarak alışveriş merkezleri, ofis, eğitim, konut yapıları, oteller, sağlık yapıları, kültür ve eğlence yapılarının yanı sıra kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirdi.

A Tasarım Mimarlık

A Tasarım Mimarlık çevreye duyarlı ve insanların yaşam kalitesini yükseltecek çağdaş projeler üretmek amacıyla 1997 yılının Mart ayında “A Tasarım” adı ile Yüksek Mimar Ali Osman Öztürk tarafından kuruldu. Kuruluşunun 10. yılına yönelik olarak gerçekleştirilen kurumsal kimlik çalışmaları neticesinde 2008’den itibaren “A Tasarım Mimarlık” olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Firma’nın öncelikli misyonu; az enerji tüketimi ve ekolojik dengeye önem veren yapılar üretmektir.
 
Vizyonu, teknolojinin ışığında, fonksiyonelliğin, ekolojik faktörlerin, ışık kalitesinin, formun sembolizminin, yapının şehir silüetindeki ve çevre planlamasındaki yerinin gözetildiği uluslararası standartlarda yapılar gerçekleştirmektir.
 
A Tasarım Mimarlık, kuruluşundan bu yana çok önemli projelere, anıtsal yapılara imza atmıştır. Kentsel tasarım, karma kullanım, alışveriş-ticaret merkezi, ofis, konut, kamu, kültür, eğlence, konaklama, ulaşım, lojistik, endüstri, eğitim, araştırma, sağlık ve iç mekan tasarımı konularında uzmanlaşmıştır.
 
Gerçekleştirdikleri projeler arasında Armada Alışveriş ve İş Merkezi (Ankara /1998-2003), Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi (Ankara/2004-2007), TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (Ankara/2003-2004), ATO Kongre Merkezi (Ankara/2001-2008) ve Arma Otel (Antalya/2002-2004) yer almaktadır. A Tasarım Mimarlık, alanında uzman 19 kişilik dinamik bir ekibe sahiptir. 
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya