Murat Ergin

Kuzeybatı

Genel Müdür
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Lojistik & Endüstriyel 2010-2011
Orta öğrenimini Robert Koleji'nde tamamlayan Ergin, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve İş İdaresi konusunda yüksek lisans yapmıştır. 1994 yılında kurulan ve ticari gayrimenkul hizmetleri alanında uzmanlaşan Kuzeybatı Gayrimenkul, 2006’dan bu yana Savills’in Türkiye’deki uluslararası iş ortağı olarak çalışmaktadır. Kuzeybatı Gayrimenkul’ün genel müdürü olan Murat Ergin, gayrimenkuldeki kariyeri boyunca çeşitli uluslararası projelerde yer almıştır. ULI, GYODER, ICSC, CORENET üyesi ve SPK onaylı değerleme uzmanı olan Ergin, düzenli olarak yabancı ve yerli basında Türk emlak piyasası konusunda uzman görüşleri ile yer almaktadır.
 
1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ergin, evlidir ve 2 kızı vardır.

Kuzeybatı

1994 yılında kurulan ve ticari gayrimenkul hizmetleri alanında uzmanlaşan Kuzeybatı Gayrimenkul, 2006’dan bu yana Savills’in Türkiye’deki uluslararası iş ortağı olarak çalışmaktadır.
 
Kuzeybatı kendi çalışanları veya yerel iş ortakları ile Türkiye’ de, Savills aracılığı ile ise uluslararası emlak hizmetlerini sunuyor.
 
Kuzeybatı dört ana departmana sahiptir: Aracılık, Yatırım, Danışmanlık ve Mülk Yönetimi. Şirket, Türkiye’de müşterilerine arsa seçiminden ortaya çıkan mülkün yönetimini kadar proje geliştirme sürecinin tüm aşamalarında hizmet sunmayı başarabilen ve konuttan ofise, alışveriş merkezlerinden lojistiğe geniş bir yelpazeyi kapsayan az sayıdaki gayrimenkul servis şirketlerinden birisidir.
 
Bilgi sistemlerine yapılan yatırım Kuzeybatı’yı rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerindendir. Kuzeybati’nın veri  tabanı 270.000’den fazla kişi veya şirket ile 96.500’den fazla mülkü görüntüleme kapasitesine sahiptir. SQL tabanlı bu özel veritabanı aracılık, yatırım, danışmanlık ve mülk yönetimi konularında müşterilere en doğru ve verimli hizmeti vermek açısından büyük öneme sahiptir.
 
Kuzeybatı 2011 itibarıyla 22 profesyonel çalışandan oluşmaktadır. Bu rakam Türkiye’deki benzer şirketler arasında en kalabalık ekiplerden birisi olarak göze çarpmaktadır.
 
Kuzeybatı’nın müşterileri çoğunlukla Kuzeybatı’nın onlar için yarattığı katma değerin farkında olan Fiat, Pepsi, CGI, Union Investment, Multi Turkmall, St. Martins gibi uluslararası firmalar ile Türkiye’ de ilk 500’de bulunan yüksek vasıflı şirketlerdir.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya