Murat Özgümüş

Rönesans AVM Yatırım

Yönetim Kurulu Üyesi
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): AVM Yatırımları 2010-2011
1966 yılında Ankara’da doğan Murat Özgümüş, T.E.D. Ankara Koleji’nde ilk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden 1990 yılında mezun oldu. Askerlik hizmetini MSB İnşaat Emlak'ta tamamladı.
 
1992-2004 yıllarında MRT Mimarlık Yapı Yönetim şirketi ortağı olarak serbest mimarlık ve uygulama hizmetleri yaptı. 2004 yılından günümüze Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’de proje geliştirmeden  sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. 

Rönesans AVM Yatırım

1993 yılında St. Petersburg'da kurulan Rönesans İnşaat, Rusya Federasyonu, Türkiye ve Ukrayna'nın önde gelen inşaat ve emlak firmalarından birisidir. 14 yıllık geçmişinde firmanın tamamlamış olduğu yüzlerce proje, grubun başarısını göstermektedir. Şu anda devam etmekte olan projelerin toplam kontrat bedeli 1,9 milyar dolardır. Grup, 12.000'in üzerinde kişiye istihdam sağlamakta ve yıllık 1 milyar Dolarlık iş hacmi oluşturmaktadır. 2006 yılında firma Rusya ve Türkiye'nin en büyük ikinci ve ENR dergisine göre dünyanın en büyük 61. inşaat firması olmuştur.
 
Buna ek olarak, yenilenmiş yapısı ile, firma Rusya ve Türkiye'de emlak ile perakende sektörüne adım atarak alışveriş merkezleri, iş merkezleri ve rezidans inşaatlarına başlamıştır. İnşaat sektöründe daha önce elde ettiği deneyimleri ve 1,7 milyar dolarlık emlak portfolyosu firmayı, ticari emlak geliştirme konusunda bölgede en hızlı büyüyen konuma getirmiştir.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya