1948 yılında doğan Oktay Keten, 1974 yılında Ankara D.M.M. Akademisi, İnşaat Bölümü'nden mezun olmuştur. İş hayatına 1976 yılında Elginkan Holding'in topluluk şirketlerinden biri olan EKE A.Ş.'de başlamıştır ve halen şirketin teknik müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir. Şirketin bulunduğu yer Dragos Sanayi Bölgesi, “kentsel yenileme” özel proje alanı olarak ayrılmıştır ve Oktay Keten, bu bölgede bulunan mülk sahiplerinin kurduğu “İstanbul Maltepe Yalı Mahallesi Kentsel Yenileme Derneği”nin başkanlığını da yürütmektedir.

İstanbul Maltepe Yalı Mahallesi Kentsel Yenileme Derneği

Yalı Mahallesi Kentsel Yenileme Derneği, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'nin talebi üzerine, Büyükşehir
Belediyesi tarafından 04.05.2006 tarihinde onaylanmış olan ve Maltepe E- 5 Güneyi Nazım İmar Planı'nda özel proje alanı olarak gösterilen “Maltepe Dragos Sanayi Alanları Kentsel Yenileme Proje Alanı”na yönelik gerçekleştirilecek kentsel tasarım proje yarışmasının ve bu süreç sonunda belirlenecek olan projenin organizasyonunda yer almak amacıyla, mülk sahipleri tarafından kurulmuştur. Bu sayede Türkiye'de bir ilk olan projeye mülk sahiplerinin de katılımı gerçekleştirilmiştir.

İstanbul Yalı Mahallesi Kentsel Yenileme Derneği, Mayıs 2007 tarihinde bölgede bulunan mülk sahiplerinin % 90'ının iştirakı ile kurulmuş ve konsept projenin hazırlanmasında önemli bir rol oynamıştır.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya