Ahmet Piker

Kartal Kentsel Geliştirme Derneği

Dernek Başkanı
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Eski Sanayi Alanlarında Yeni Geliştirme Fırsatları
Ahmet Piker 1950 yılında doğmuş, 1970 yılında Robert Akademisi'nden mezun olmuştur. Lisans diplomasını İstanbul Üniversitesi Yönetim Bilimleri ve Ekonomi Fakültesi'nden pazarlama üzerine almıştır. Sabancı Holding, Lisa Şirketi, Lassa Lastik İhracat Müdürü olarak yedi yıl boyunca görev yapmıştır. Piker, 1986 yılında yeni sorumluluklar alarak Baytur Ticaret SA ve Çukurova Holding Anadolu Şirketi'nin genel müdürlüklerini ve Yönetim Kurulu Üyelikleri'ni üstlenmiştir. 1991 yılında Sabancı Grubu'na geri dönmüş ve EXSA – İngiltere LTD şirketinde Lastik Bölümü'nde Avrupa Arenası'nı hedef alan Lassa Markası'nı geliştirmek üzere müdür olarak göreve getirilmiştir.

Kurulduğu günden 2010 yılına kadar Kartal Kentsel Geliştirme Derneği yönetim kurulunda yer alan Ahmet Piker, Haziran 2010'dan beri derneğin Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk sahibidir.
 

Kartal Kentsel Geliştirme Derneği

İstanbul Kartal Kentsel Geliştirme Derneği (Kartal Kent-Der), Kartal Sanayi Dönüşüm Projesi olarak belirlenen alandaki mülk sahipleri tarafından 21 Kasım 2006 tarihinde kurulmuştur. “Kartal Merkez Alanı” olarak belirlenen alanın, çağdaş mimari ve kentleşme ilkeleri ışığında dönüşümüne yönelik ilgili kurumlara destek sağlamak, planlama süreçlerinde mülk sahiplerini temsil etmek ve işbirliği yapmak Kartal Kent-Der’in kuruluş amaçları arasındadır. Derneğin halen 30 asil ve 29 sosyal üyesi bulunmaktadır. 

Kartal Kent-Der, İMP, İBB, Kartal Belediyesi, Zaha Hadid Mimarlık ve Kentsel Strateji ile işbirliği kapsamında planlama ve tasarım süreçlerinde aktif rol almıştır. Projenin uygulama süreçlerinde de misyonunu devam ettirecektir.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya