Kamil Yanıkömeroğlu

Rönesans İnşaat

Grup Başkanı
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak
1966 yılında Ankara'da doğan Kamil Yanıkömeroğlu, 1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1990 yılında yine aynı üniversitede lisansüstü programını tamamlamıştır. İş hayatına 1988 yılında başlayan Kamil Yanıkömeroğlu, 1988-1989 yıllarında Başkanlar Endüstriyel Tesisler A.Ş.’de şantiye müdürü, 1989-1993 yılları arasında Setan Mühendislik ve Gibbs Ortak Girişim’inde proje müdürü, 1993-1994 yıllarında Bill Harbert Uluslararası Müteahhitlik’te proje müdür yardımcısı, 1994-1996 yıllarında Vera Mühendislik A.Ş.’de şirket ortağı ve 1996-2003 yılları arasında Tepe İnşaat Alışveriş Merkezleri Genel Koordinatörü olarak görev yapmıştır.
 
2003 yılında Rönesans Grubu’na katılan Kamil Yanıkömeroğlu 2003’ten bu yana Rönesans Holding A.Ş., Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Rönesans İnşaat

Rönesans İnşaat 1994 yılında, 26 yaşında bir Türk inşaat mühendisi olan Erman Ilıcak tarafından Rusya’nın St. Petersburg şehrinde kurulmuştur.
 
Erman Ilıcak iş hayatına, 5 çalışanı ile küçük çaplı renovasyon sözleşmelerini gerçekleştirdiği tek odalı bir ofiste başlamış, her zaman yüksek kaliteli işler teslim etmek ve iş performansını her bir yeni sözleşme ile geliştirmek amacı ile çalışmalarına devam etmiştir.
 
Bugün ise ana müteahhit ve yatırımcı olarak dünya üzerinde 9 farklı ülkede alışveriş merkezleri, havaalanları, fabrikalar,  çimento fabrikaları, ofisler, oteller, marinalar ve hidroelektrik santralleri inşa ediyoruz. Kesin ve tam doğruluk, kalite, adalet ve saygı değerlerimiz  14 yıllık bir süre zarfında 1000 kat büyümemizi sağlamıştır.
 
Rönesans İnşaat ,Rönesans Holding A.Ş.’ nin bağlı ortaklığı olan REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye aittir.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya