Nihat Sandıkçıoğlu

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği

Genel Sekreter
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): AVM Yatırımları 2010-2011
1955 doğumlu Nihat Sandıkcıoğlu TED Ankara Koleji ve 1976 ODTÜ İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. 
 
İş hayatına kurucu ortağı ve GM olduğu PUFLA Giyim’de başlamıştır. Profosyonel hayata 1992’de CAPITOL AVM’nde GM olarak başlamış ve PFI – Uzay Gıda / Satış Müdürü, Kosaş Konut Servisi A.Ş. / GM, Migros Beylikdüzü AVM / GM, TURKCELL / İnşaat ve Emlak Yatırımları Direktörü ve Genel İdari İşler ve Satınalma Direktörü, Service Group A.Ş. ve Viya Group’da YK Üyesi ve GM ve Tepe Nautilus AVM GM görevlerinde bulunmuştur. Krea Gayrimenkul AVM Yönetimi Bölüm Başkanlığı görevinde bulunduktan sonra Şubat 2009 dan itibaren AYD Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir.

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği

AVM Yatırımcıları Derneği, alışveriş merkezlerinin, tüketicilere keyifli alışveriş imkanı veren, perakende sektörüne katma değer yaratan, kent ile bütünleşen ve dünya standartlarında mekanlar olmasını sağlamak amacı ile 2009 yılında kurulmuştur. Türkiye'nin önde gelen yatırımcı kuruluşları ve bu kuruluşların bünyesinde bulunan cok sayıda AVM'nin katılımı ile kurulan dernek; sektorün %50'sini kapsamakta ve 2 milyon metrekare alana sahip olmaktadir. 
 
Akmerkez, MetroCity, Nautilus, Kanyon, Capacity, Palladium, Galleria, Neo’nun yanisira Carrefour, Forum, M1, Real ve Migros Alışveriş Merkezleri de AVM Yatırımcıları Derneği'nin yatırımcısı veya yöneticisi olan 55 AVM içerisinde yer almaktadir. Başkanlığını KREA Gayrimenkul CEO'su Hakan Kodal'ın, genel sekreterliğini ise Nihat Sandıkçıoğlu'nun üstlendigi derneğin Mart 2010 itibariyle 33’u kurumsal asil üye, 70’i  kurumsal  faaliyet üyesi ve 2 onursal üye olmak üzere toplam 105 üyesi bulunmaktadır.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya