Mehmet Önkal

BDO Turizm Danışmanlığı

Yönetici Ortak
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Otel Yatırımları 2010-2011
Robert Koleji Yüksek Okulu’ndan “Muhasebe ve Maliye” dalında lisans diploması aldıktan sonra 1970 yılında Arthur Andersen and Co. firmasının Londra Ofisi'nde çalışma hayatına başladı. Beş yıl sonra firmanın İstanbul Şubesi'ni kurdu ve genel müdürlüğünü yaptı.
 
1978 yılında İstanbul ITT Sheraton Oteli Mali İşler Müdürü olarak göreve başladı. Bu zincirde ITT Sheraton Otelleri Türkiye Müdürlüğü, Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü ve bilahare 1990-1992 yılları arasında Hong Kong Asya Bölge Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. 

1992 yılında Türkiye’ye döndükten sonra sırasıyla Ten Tur Turizm Endüstrisi ve Ticaret A.Ş.'nin oteller yöneticisi, Doğuş Holding’in çeşitli turizm ve hizmet şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yonca Turizm A.Ş.’nin genel müdürlüğü ve daha sonra Prenses Otelleri'nin genel müdürlüğü görevlerinde bulundu. 

1997 yılının Nisan ayından bu yana BDO Denet Turizm Danışmanlığı A.Ş. Yönetim Kurulu Görevli Üyeliği'ni sürdürmektedir. Önkal, bugüne kadar Türkiye, İran, Irak, İsrail, Lübnan, Suudi Arabistan, Azerbeycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Gürcistan, Malta, Maldiv Adaları, Kıbrıs, İtalya, İngiltere, Tanzanya, Bulgaristan, Yunanistan ve Gana’da danışmanlık hizmetleri vermiştir. 

Mehmet Önkal, International Society of Hospitality Consultants (ISHC) ve International Association of Skall Clubs üyesidir. American Hotel and Lodging Association’a bağlı Educational Institute’ün "Certified Hotel Administrator" (CHA) ünvanı sahibidir. Ayrıca Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Yüksek Danışma Kurulu Üyesi'dir.

BDO Turizm Danışmanlığı

BDO DENET, yerli ve yabancı şirketlerin denetim, vergi, bağımsız kurumsal finansman ve turizm danışmanlığı ihtiyaçlarını, geniş bir hizmet yelpazesi sunarak karşılayan uzman bir mali danışmanlık ve denetim firmasıdır..

DENET Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. ünvanıyla 1981 yılında kurulan şirketin ortakları, daha önceleri Maliye Bakanlığı'nda hesap uzmanlığı görevinde bulunmuş, Yeminli Mali Müşavirlik belgesini haiz kişilerdir.

Şirket 1993 yılında, BDO International'in üyesi olmuştur. BDO International 110 ülkede, 1095 BDO bürosunda, 36.860 ortak ve çalışanıyla Dünya sıralamasında beşinci olan denetim ve danışmanlık kuruluşudur.

Bu oluşumla BDO DENET, Ülke gerçekleri, mevzuat ve uygulamaları konusundaki bilgi ve deneyimlerin, evrensel standartlar ve deneyimlerle birlikte değerlendirilebildiği bir konuma gelmiştir.

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya