Haluk Sur

ULI Türkiye

Ülke Başkanı
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): İstanbul Finans Merkezi
Türkiye gayrimenkul piyasasında 25 yılın üzerinde deneyime sahip Haluk Sur, Paladin Realty Partners-EurAsia Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 1992-1997 yılları arasında İhlas Holding'te yöneticilik, 1997-2006 yılları arasında Türkiye'nin ilk gayrimenkul yatırım ortaklıklarından olan İhlas GYO'nun kurucu yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmıştır. 1983-1992 yılları arasında kurucusu ve genel müdürü olduğu Yapı Teknik İnşaat Şirketi’yle Suudi Arabistan'da çok sayıda okul ve hastanenin proje ve inşaatını üstlenmiş, aynı zamanda Türkiye'de düşük ve orta gelir grubuna hitap eden kooperatif inşaatları, lüks konut ve villa projeleri de geliştirmiştir.
 
Haluk Sur, 2007 yılı başında ULI (Urban Land Institute) Türkiye Başkanı olarak seçilmeden önce kurucularından olduğu GYODER'de (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) 2004 yılında başkan yardımcılığı ve 2005-2006 yıllarında başkanlık görevini yürütmüştür. Dünyanın önde gelen gayrimenkul kurumlarından Amerika merkezli NAREIT (National Association of Real Estate Investment Trusts) üyesi olan Sur, küresel GRI (Global Real Estate Institute) kuruluşunun uluslararası konferanslarında düzenli olarak oturum başkanlığı, Forum İstanbul İcra Kurulu Üyeliği ve ÇEKÜL Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.
 
Haluk Sur, 1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü'nde yüksek lisans yaptı.

ULI Türkiye

Kâr amacı olmayan bir araştırma ve eğitim kuruluşu olan Urban Land Institute (ULI), arazi kullanımı alanında sorumlu bir şekilde önderlik yaparak çevreyi bir bütün olarak zenginleştirmeyi amaçlamaktadır. Enstitü 1936 yılında kurulmuş olup en iyi arazi kullanım siyasetlerini ve uygulamalarını desteklemektedir.
 
Dünya çapında 40.000’den fazla üyesi vardır. Bunların 2.600’den fazlası  Avrupa'dadır ve üyeler özel sektörde ve kamu sektöründe imar işlerine ilişkin alanları temsil etmektedir. Üyeler arası paylaşma, yol gösterme ve sorun çözme yoluyla geliştirilen bir düşünce üretimi esastır.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya