Serdar Güçar

IMS

İcra Kurulu Başkanı
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): İstanbul Finans Merkezi
Serdar Güçar, Türkiye ve diğer gelişmekte olan ülkelerde olmak üzere toplam 4 milyon m² konut ve ticari emlak projesi tamamlamış, proje yönetimi ve geliştirme konusunda lider bir firma olan IMS Gayrimenkul Geliştirme Grubu'nun yöneticisidir. Ayrıca IMS’in yeni coğrafyalarda büyümesinden de sorumlu olup, Rusya, Kazakistan, Balkanlar ve GCC ülkelerine yayılma sürecini yönetmiştir. Serdar Güçar gayrimenkul geliştirme sürecinin topyekün yönetimi için proje geliştiricilere yüksek hareket kıvraklığı sağlayan ve fırsatların görülebilirliğini sağlayan bir metodoloji oluşturmuştur. 

IMS öncesinde, 19 yıl boyunca çeşitli sektörlerde, savunma sanayi de dahil olmak üzere, endüstriyel geliştirme projelerinin yönetimini yapmıştır. Serdar Güçar Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisliği Lisansı derecesini aldıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans programını tamamlamıştır. Ayrıca yönetim ve işletme alanlarında çeşitli lisansüstü programlara katılmıştır.

 

IMS

IMS Mühendislik Danışmanlık ve Ticaret Ltd. Sti 1989 yılında İstanbul'da kurulmuştur.  IMS yerel ve uluslararası pazarlardaki yatırım projeleri için planlama, geliştirme, yönetim ve danışmanlık alanlarında servis vermektir.
 
Tamamen bağımsız bir yönetim ve danışmanlık firması olan IMS, kendi misyonunu “müşterilerinin amaçlarını ve menfaatlerini koruyarak etkili bir Proje Yönetimi Profesyonel Çözümler sağlamak” olarak tanımlamaktadır.
 
IMS şimdiye kadar özellikle ticaret alanında (perakende, iş merkezleri, konut ve turizm) ve endüstriyel yapı projelerinde servis vermiştir. Her ne kadar spesifik gereklilikler her projeye göre değişse de ortak gaye her zaman aynı kalmaktadır: kalite, zaman ve maliyet güvenliği.
 
IMS yerel bir şirket olmakla beraber bir çok uluslararası projede derin tecrübelere sahiptir ve bir çok yabancı ülkede proje yönetim servisi vermiştir. Türkiye haricinde beş tane ülkede daha şirketi olan IMS kolaylıkla mobilize olmakta ve her hangi bir iş sahasında hizmet verebilmektedir.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya