Murat Tabanlıoğlu

Tabanlıoğlu Mimarlık

Mimar
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): İstanbul Finans Merkezi
1960 yılında İstanbul'da doğan Murat Tabanlıoğlu, orta ve lise tahsilini İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladıktan sonra, Viyana Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden 1992 yılında mezun oldu. Okulun ardından Viyana'da önemli mimarlarla kazandığı deneyimle Türkiye'ye dönerek 1990 yılında babası Dr. Hayati Tabanlıoğlu ile birlikte Tabanlıoğlu Mimarlık'ı kurdu.
 
Son dönem projelerinden bazıları İstanbul’da Levent Loft I ve II, Kanyon, İstanbul Sapphire, Carrefour City Park ve Metro Center alışveriş merkezleri, CNN Türk ve Kanal D televizyonlarının yer aldığı Medya Merkezi. Doğan Medya Grubu için İstanbul, Ankara ve İzmir’de baskı merkezleri ile ofis binaları. Galataport, İstanbul Modern, Nova ve Tunaçelik Fabrikaları, Hannover Expo 2000 Türkiye Pavyonu, Dubrovnik’te Hotel Rixos Libertas, Kazakistan’da Palace of Peace, Expo Center, Abbaya Ofis Kulesi, Moskova’da konut, Kiev’de mix-use kompleks, Amman’da Officers Tower’dır.
 
Tabanlıoğlu’nun ulusal ve uluslararası değerlendirmelerde ve yarışmalarda aldığı ödüllerden bazıları: 1988 "Bodrum Uluslararası Havalimanı Projesi" Birincilik Ödülü, 2000 Ankara Doğan Printing Center “Europe for Constructional Steelwork” Avrupa’daki en iyi dört çelik yapıdan biri, 2001 İstabul Belediyesi Ofis Binası Birincilik Ödülü, 2002 Medya Town Mimarlar Odası'nı Yapı Tasarım Ödülü, Galataport ve Istanbul Modern ile 2005 Cityscape Architectural Review Awards’da iki ayrı dalda Büyük Ödül, yine Architectural Review Awards’ta 2006’da Kanyon ile aldığı Büyük Ödül.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya