Can Elmas

Akyürek Elmas Mimarlık

Mimar
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Lojistik & Endüstriyel 2010-2011
Can Elmas, 1966 yılında Ankara'da doğdu. 1984 yılında Ankara Tefvik Fikret Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1985'de AFS Bursu ile North Carolina, ABD'de bir yıl kaldı. 1989 yılında bölüm 2.liği ile ODTÜ Mimarlık Fakültesin'den mezun oldu. Mezuniyet sonrası Roma'da Losco Pellegrini ve Dardi Mimarlık ofislerinde çalıştı. 1990 yılında Fullbright Bursu'nu kazanarak ABD'de Enerji Korunumlu Konut Tasarımı konusunda yüksek lisans çalışmasını yapmak üzere University of Oregon'a gitti. 1992 yılında mezun olup  Portland Oregon, ABD'de 1997 yılına kadar  Sera ve Yost Grube Hall Mimarlık ofislerinde çalıştı.
 
Can Elmas, eşi Çağla Akyürek Elmas ile birlikte kurdukları Akyürek Elmas Mimarlık Firması'nda 1998 yılından bu yana serbest mimar olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Elmas, endüstri, konut, turizm, eğitim, kentsel tasarım, ticari konularda birçok proje yapmıştır.
 
Elmas, 1993'te Sürdürülebilir Bir Çevreye Doğru Mimari Tasarım Yarışması'nda UNESCO Ödülü almıştır. 1998'de İzmir Havalimanı Dış Hatlar Terminali Mimari Proje Yarışması'nda 3.lük Ödülü'nü almaya hak kazanmış, katıldığı diğer  yarışmalarda çeşitli ödüller almıştır.
 
Can Elmas iyi derece İngilizce, Fransızca, İtalyanca, orta derece İspanyolca konuşmaktadır.

Akyürek Elmas Mimarlık

Akyürek Elmas Mimarlık 1998 yılında Çağla Akyürek Elmas ve Can Elmas tarafından iki ortaklı olarak kuruldu. Ortaklar daha önceki yıllarda Yener - Elmas - Gülçur Mimarlık, Akyürek - Aytöre - Genç Mimarlık ve ABD'de Yost - Grube - Hall Mimarlık firmalarında çalıştılar.

Bugüne dek sanayi-eğitim, kültür, ofis, konut, turizm, sağlık, şehircilik, iç mimarlık konularında birçok projede çalıştılar ve katılmış oldukları proje yarışmalarında dereceler aldılar.

Akyürek Elmas Mimarlık, projelerinde teknoloji kullanımına değer verir ve bütün olarak bilgisayar destekli tasarım, internet koordinasyonu, dijital fotoğraf ve film desteği ve arşiv sistemi kullanır.

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya