Barış Yılmazkaya

ING Bank

Yönetici
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Konut Yatırımları 2010-2011
1974 yılında Ankara'da doğmuştur. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden mezun olan Barış Yılmazkaya, sırası ile Türk Ekonomi Bankası ve Akbank Bireysel Bankacılık departmanlarında çeşitli görevlerde bulunmuştur. Daha sonraki dönemde dört yıl boyunca Denizbank Konut ve Taşıt Kedileri'nden sorumlu yönetici olarak iş hayatına devam eden Yılmazkaya, şu anda ING Bank Konut Kredileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır.
 
Barış Yılmazkaya, Türkiye Mortgage Broker Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliği’ni sürdürmekle birlikte aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Mortgage Çalışma Grubu Üyesi’dir. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde Gayrimenkul Danışmanlığı eğitimi vermektedir. 

ING Bank

14 Aralık 2007 tarihinde ING Grubu’nun Oyak Bank’ın %100 hissesini satın almasıyla ING Bank Türkiye tarihçesi başladı.
 
19 Haziran 2007 tarihinde ING ile Oyak Grubu, Oyak Bank’ın yüzde yüz hissesinin ING'ye satışı konusunda anlaşmaya varmış, 14 Aralık 2007 tarihinde satış ile ilgili BDDK onayı alınmasının ardından 24 Aralık 2007 tarihinde satış işlemleri tamamlanarak Oyak Bank ING Grup çatısı altına girmiştir.
 
Uluslararası en büyük finans kuruluşları arasında yer alan ING Grubu, 150 yıldır bankacılık, sigortacılık, varlık yönetimi alanlarında, bireysel ve kurumsal müşterilere geniş kapsamlı ürünler ve hizmetler sunan, dünyanın lider finansal hizmet kuruluşlarından biridir. Asya’dan Amerika’ya, Avrupa’dan Avustralya’ya 50'yi aşkın ülkede, 85 milyon müşterisi ve 125.000 çalışanı olan Hollanda kökenli Grup, Interbrand'ın 2007'nin en iyi 100 marka sıralamasında 81. sırada, Fortune Global 500 listesinde en büyük 500 şirket sıralamasında ise 7. sırada yer almaktadır.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya