Alaeddin Babaoğlu

Amplio İstanbul Otel Yatırım

Yönetim Kurulu Başkanı
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): ArkiPARC Ödülleri Ödül Töreni
Almanya, Heidelberg'deki Hotel Management School'dan, "Otel Sektörü Ekonomi Uzmanı" olarak 1983 yılında mezun olan Alaeddin Babaoğlu, otel geliştirme ve yatırımları konusunda uluslararası alanda üst düzey yönetici pozisyonlarda 26 yıllık bir profesyonel tecrübeye sahiptir. Uzun yıllar LTI International Hotels bünyesinde geliştirmeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı ve Mövenpick Hotels & Resorts şirketinde de geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı pozisyonlarında görev aldı.
 
Alaeddin Babaoğlu, Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Asya ve Amerika'da 40'dan fazla ülkede otel ve resort geliştirmeye odaklı çalışmalar yaptı ve bunları hayata geçirdi. Aynı zamanda uluslararası ortak girişimle kurulmuş çeşitli şirketlerde direktör, yönetim kurulu üyesi ve kurucu ortak olarak da görev yaptı.
 
Amplio Hotel Investments Emlak A.Ş.'nin yönetiminden ve idaresinden sorumlu olan Babaoğlu, şirketin stratejilerini ve hedeflerini belirleyerek, verimli çalışmalar için gerekli zemini hazırlamakta ve kurumsal yönetim konusunda en üst standartlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

Amplio İstanbul Otel Yatırım

Amplio, özellikle iş amaçlı yolculuk yapan bir kitleye hizmet veren, seçkin oteller zinciri geliştirmeye odaklanmış bir otel yatırım firmasıdır.

Amplio'nun ana hissedarları, dünya çapında otel geliştirme konusunda uzman yatırımcılar ve otel sahipleridir.

Amplio'nun mevcut stratejisi; 2018 yılına kadar, dünyanın en ünlü otel markalarını Türkiye’nin 81 iline getirerek, 100’ün üzerinde otel yatırım portföyü oluşturmaktır.

 

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya