İsmet Erdem

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlük

Konut Finansman Grubu Direktörü
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Türkiye Konut Finansmanı Sektörü
İsmet Erdem, 1994 yılında Marmara Üniversitesi, Ekonomi Bölümü'nden mezun olmuştur. İş hayatına, Pamukbank'ta kredi kartı satış bölümünde başlamıştır. İki sene burada görev yaptıktan sonra, Nissan Türkiye Satış Müdürü olarak üç yıl görev almıştır. 1999-2007 yılları arasında, Finansbank'ta konut kredisi dahil olmak üzere perakende kredi ürünlerinden ve küçük işletmelerden sorumlu müdür yardımcısı konumunda bulunmuştur.
 
2007 yılından itibaren, Yapı Kredi Bankası'nda pazarlama, program yönetimi ve kanal geliştirme, doğrudan ve dolaylı satışlar (inşaat projeleri takımı, dağılım kanalı, direkt satış takımı), proje takibi, konut ve ofis kredilerinden sorumlu olarak Yapı Kredi Bankası Konut Finansmanı Direktörü pozisyonunda bulunmaktadır. 

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlük

İlklerin bankası Yapı Kredi, sürdürülebilir “sınırsız hizmet” anlayışıyla daima en iyi hizmet anlayışını belirlemiştir. 

Bugün Koç Grubu ve UniCredit’in eşit hissedarlığında faaliyet gösteren banka, güçlü vizyonu, müşteri odaklı liderlik anlayışı, değerlerine verdiği önem, sağlam sermaye yapısı ve uluslar arası standartlara sahip kurumsal yapısıyla başarısını artırarak sürdürmeyi hedefliyor. Bu hedefi desteklemek amacıyla marka değerleri çerçevesinde yıl boyunca sürdürülen pazarlama iletişim faaliyetlerinin rolü de kuşkusuz büyük önem taşımaktadır. 

17 bini aşkın personeli, 900’e yakın şubesi ve müşterilerinden aldığı destekle her zaman daha iyiyi üretmek için çalışan Yapı Kredi, bu yıl içerisinde bireysel ve KOBİ müşterileri için bankacılık ürün ve hizmetlerini yeni paketlerde topladı. Müşterilerin bağlılığına odaklı stratejisi doğrultusunda ilk adımlar yılın ilk çeyreğinde Meşe ve Çam paketleriyle atıldı.
 
Bu paketleri alan ilk 150 bin müşterimiz, hazırlanmış olan paketlerin içinde kendileri adına TEMA Vakfı tarafından birer fidan dikilmiş olduğunu gördü. Böylece ürünlerimizin ismine uygun olarak müşterilerimizi önemli bir sosyal sorumluluk çalışmasına da ortak ettik.
 
Bu doğrultuda TEMA vakfıyla işbirliği yapılarak Yapı Kredi adına Türkiye'nin dört farklı bölgesinde 150.000 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.
 
Meşe ve Çam paketlerini  diğer kişisel bankacılık müşterilerimize yönelik hazırlanan Ardıç paketini, KOBİ’lere yönelik Sedir ve Mortgage müşterilerimize yönelik Çınar paketleri izledi. 
 
Türkiye’deki Kredi Kartı kullanıcılarının bir numaralı tercihi olan Worldcard, taksitci, adios Premium kartlarıyla da ürün gamını çeşitlendirmeye ve güçlü işbirlikleri kurmaya devam etmiştir. 
 
Özel Bankacılık alanında da liderliğini sürdüren Yapı Kredi, ayrıcalıklı hizmet anlayışıyla Türkiye’de birçok yeniliğe imza atmıştır. Bankacılık dışındaki tamamlayıcı finansal faaliyetlerini de sosyal sorumluluk bilinciyle sürekli tüketicisinin hizmetine sunarak “Engelsiz Bankacılık Programı” nı başlatmıştır.
 
Müşterileri ile her zaman sıcak ilişkiler kurmayı başaran Yapı Kredi, iletişim faaliyetleri ile de yarattığı güven duygusunu pekiştirerek  geniş bir müşteri portföyü edinmiştir. 

Dünya standartlarında hizmet vermeyi  ve hizmet kalitesinde “fark” yaratmayı ilke edinen Yapı Kredi, bankacılık sektörünün öncüsüdür.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya