Héctor Negretti

CDGI

Danışman
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Özel Konuşmacı: Hector Negretti
1959 yılında doğan Héctor Negretti, Zulia Üniversitesi Mimarlık ve Şehircilik Fakültesi'nde mimarlık okudu ve aynı fakülteden 1986 yılında mezun oldu.
 
1986 ve 2006 yılları arasında serbest mimar olarak çalışmalarını sürdüren Negretti bu süreç zarfında mimarlık ve şehircilik projelerinin disiplinlerarası takım koordinatörü olarak deneyim kazandı. 2006 yılında diğer meslektaşları ile birlikte Eko-sürdürülebilir kentsel projelerin gelişiminde ve Eko-girişimdeki toplumsal sürecin kolaylaştırılmasında uzmanlaşan “Cooperativa Desarrollos y Gestiones Integrales” (Entegre Edilmiş Gelişim ve Yönetim) isimli şirketi kurdu.
 
2007 yılından bu yana Venezuela'daki Eko-sürdürülebilir şehirler ve kasabalar için yapılan yeni projelerin şartnamelerini ve PDVSA Kent Gelişimi kapsamında bulunan, ülkenin ilk ekolojik kentinin master planını geliştiren disiplinlerarası takımı yönetmektedir.
 
Héctor Negretti 2000 yılında Milli Fikirler Yarışması II'de ödül kazanmış ve yine aynı proje çerçevesinde 2003 yılında “Entegre Edilmiş Toplumsal Güçlendirme” konusunda özel ödüle layık görülmüştür.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya