Emre Çamlıbel

Soyak Holding

İcra Kurulu Başkanı
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Gayrimenkul'de Sürdürülebilirlik
M. Emre Çamlıbel gayrimenkul sektörü başta olmak üzere proje yönetimi ve iş geliştirme alanlarında 16 yıldan fazla deneyim sahibidir. Halen Soyak Holding’de CEO ve Gayrimenkul Grup Başkanı olarak görev yapmaktadır.
 
Çalışma hayatına 1992 yılında STFA’da inşaat mühendisi olarak başlayan Çamlıbel, daha sonra ABD Boston’da Kennedy & Rossi Inc. ve Walsh Brothers Inc. şirketlerinde proje mühendisliği ve müdürlük yapmıştır. 1998’den itibaren Soyak İnşaat’ta genel müdür asistanı olarak, ardından Soyak Holding’te proje geliştirme koordinatörü olarak çalışmış, 2001-2008 yılları arasında ise Soyak Yapı’da genel müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Çamlıbel’in yönetiminde Soyak Yapı, “İnsana Saygı” Ödülü’nü dört kez üst üste kazanan ilk gayrimenkul şirketi olmuştur. Soyak Yapı, 2005 yılında da dünyaca ünlü “Superbrands” kuruluşu tarafından “Türkiye’nin Süper Markaları” kataloguna dahil edilmiştir. Soyak Yapı, 2007 yılında KalDer (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı Üyesi) tarafından verilen “Ulusal Kalite Ödülü”nü kazanan ilk ve tek gayrimenkul şirketi olarak sektördeki liderliğini sürdürmüştür.
 
Çamlıbel Türkiye Kalite Derneği Üyesi, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Gayrimenkul Geliştirme Komitesi Başkanı ve ULI Türkiye İcra Komitesi Üyesi’dir. İnşaat mühendisliği diplomasını Yıldız Teknik Üniversitesi’nden alıp inşaat mühendisliği yüksek lisansını ABD Boston’daki Massachusetts Institute of Technology’de tamamlayan Çamlıbel, halen İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde doktora yapmaktadır.

Soyak Holding

Soyak Topluluğu, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde lider olmak, çevreye ve toplum değerlerine saygılı çalışmalarla sürdürülebilir gelişmeye ve daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmak olarak belirlediği kurumsal stratejisinden yola çıkarak, ulusal ve uluslararası boyutlarda edinmiş olduğu güvenilir ve istikrarlı yapısından taviz vermeden kalıcı hizmetler vermeye devam etmektedir. 

Soyak Topluluğu'nun 2009 yılı 9.ay itibariyle rakamsal büyüklüklerine baktığımızda, aktif büyüklüğü 1.241 Milyon TL'dir. Soyak Topluluğu şirketlerinin rakamsal büyüklüklerinin yanı sıra, müşteri odaklı ve verimliliği merkez alarak kurumsal yönetişim ilkelerine dayanan bir yönetim yaklaşımı vardır. Bu yaklaşım, sadece maddi kazanımlarla değil, bütün toplumun yararlandığı ve yararlanacağı sosyal sorumluluk anlayışı ile değer kazanmakta ve gelişmektedir. Bu kapsamda, yeni nesillere bilinçli bir yaşam anlayışını aktarmak amacıyla özellikle eğitim ve çevre alanında yoğunlaşan toplumsal sorumluluk projeleri hayata geçirilmektedir. 

14 şirketi ve yaklaşık 1500 çalışanı ile Soyak Topluluğu, dinamik insan kaynağı ve teknolojik altyapısıyla marka değeri oluşturulması ve müşteri sadakati yaratılmasına odaklanmıştır. Sahip olduğu şirketlerle, uluslararası bir kurum olma vizyonuna sahip olarak gelişimini istikrarlı çalışmalarla sürdürmektedir. 

Soyak Toplululuğu, faaliyet gösterdiği sektörlerdeki bilgi birikimi ve öncü yatırımlarıyla, diğer sektör oyuncularına örnek olmaya devam etmektedir.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya