Rahmi Uysalkan

Uysalkan Mimarlık

Mimar
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Sosyal Konut Tasarlanabilir mi?
Rahmi Uysalkan, lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise Viyana Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. 1993-2002 yılları arasında Viyana’da çeşitli projelerde çalışan Uysalkan, 2003 yılında Rusya’ya giderek 2005 yılına kadar çalışmalarına burada devam etti. 2006 yılında İstanbul’a dönerek Uysalkan Mimarlığı kurdu.
 
Rahmi Uysalkan, Avusturya’da çalıştığı yıllarda, Lehndorfer Hof Alışveriş Merkezi projesinde proje yöneticiliği, Blagermann Villlasi Tasarım projesinde proje yöneticiliği, Rusya’da çalıştığı dönemde Kiev Hotel Hyatt Regency Tasarım Ofisi’nde ise yöneticilik yapmıştır. Uysalkan Mimarlık kapsamında gerçekleştirdiği projeler arasında ise, Ukrayna'daki EKO Market, Alanya'da The Hill - KORAY Konutları, İstanbul'da Ulus AVM, Türkmenistan'da yapılan Tupol Gaz Beton Fabrikası sayılabilir.
 
Meslek hayatı boyunca bir çok yarışmada çeşitli ödüller kazanan Uysalkan, Hotel Dnester-Lvov Davetli Tasarim Yarışması ve TOKİ-İstanbul Kayabaşı Konutları Projesi Fikir Yarışması’nda birincilik ödülüne layık görülmüştür.
 
Rahmi Uysalkan iyi derecede İngilizce ve Almanca, orta derecede Rusça konuşmaktadır.

Uysalkan Mimarlık

Uysalkan Mimarlık'ın mimarlık anlayışının özünü, rasyonel bir çerçeve içerisinde sürekli sürdürülen yenilikçi ve çağdaş bir arayış oluşturmaktadır. Üstlenilen her tasarım konusuna öncelikle işveren talep ve beklentilerini tam olarak anlayarak başlamak ilk hedeflerdendir.
 
Tasarım anlayışı genel olarak yalın ve sakindir. Basit ve anlaşılabilir detaylar, doğru malzeme, ışık ve renk kullanımı, hedeflenilen form ve mekana ulaşmak için ofisin kullandığı en etkin araçlardır.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya