Gökhan Karakuş

emedya

Tasarımcı ve Stratejik Danışman
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Tasarım Odaklı Geliştirme
Gökhan Karakuş Nusaybin'de doğdu. Columbia Üniversitesi ve Vassar College'da mimarlık tarihi ve teorisi eğitimi aldı.
 
Tasarıma Türk Dokunuşu (2007) ve Turkish Architecture Now (2009) kitaplarının yazarı olan Karakuş, mimarlık eleştirmeni, kuramcı ve tasarımcı olarak çalışmaktadır. Mesleği ile ilgili başlıca konular, tasarımda yerellik ve modernizm, mimarlık ve şehirciliktir. Wallpaper, ID, Art Unlimited ve Icon gibi yayınlara katkıda bulunan Gökhan Karakuş, şu an IMIB'in sponsor olduğu, günümüz Avrasya bölgesinde taş yapı mimarisine odaklanan Natura dergisinin yayın yönetmenliğini yapmaktadır. Ağa Han Mimarlık Ödülleri ve Mies van der Rohe Avrupa Çağdaş Mimarlık Ödülleri'nde aday gösteren ve denetleyen olarak bulunmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Politecnico di Milano'da ders vermiştir. 
 
Halen, Berggruen Construction, Metro Group AM, FIBA/Yüksel, Yapı Kredi Koray, Kemer Yapı, Mediterra Resorts ve Tekfen-OZ gibi gayrimenkul geliştirme firmalarına tasarım hizmeti veren e medya isimli bir web tasarım firmasını yönetmektedir.
 
Şu anda çalıştığı konular ise, Beyrutlu mimar Nabil Gholam ve Türk tasarımcı Tanju Özelgin monografları, gecekondu alanlarındaki yapılar için mimari stratejiler hakkında ileri tasarım araştırmaları ve Orta Çağ İslam Mimarisi matematiğinin bilgisayarlı tasarıma entegrasyonudur.

emedya

emedya, İstanbul merkezli bir elektronik hizmet tasarım, geliştirme ve denetleme şirketidir. Misyonu, internet ve cep telefonu hizmetlerini, şirketler ve kullanıcılar için anlamlı hale getirmektir. emedya, müşteri ve kullanıcı odaklıdır. Multimedya faaliyetlerinin müşteri hedeflerine hizmet etmesini sağlamak, müşteri ve kullanıcılarına onların istediklerini sunabilmek başlıca hedefleri arasındadır.
 
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya