Yalçın Ayaydın

Ayaydın Miroglio Grup

Yönetim Kurulu Başkanı
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): AVM Yatırımları 2010-2011
1960 Mardin doğumlu Yalçın Ayaydın ilkokul, ortaokul ve liseyi Mardin’de okuduktan sonra 1983 yılında Marmara İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirmiştir. Bilgi ve birikimlerini giyim ve tekstil sanayinde kullanmayı ve bir aile şirketi kurmayı hedefleyen Yalçın Ayaydın, 1986 senesinde Türk giyim sanayinde kısa zamanda önemli yer edinen İpekyol Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ni kurarak ticaret hayatına atılmıştır. 

İpekyol markasından sonra, 1997 yılında Twist ve 2004 yılında Machka markalarının oluşturulmasıyla Türkiye’nin ve küresel pazarın etkin bir oyuncusu olma hedefiyle  ilerleyen  grup, Mayıs 2008’de İtalyan kumaş devi Miroglio ile  birleşmesi sonucu  Ayaydın Miroglio Grubu adını almış, bu tarihten sonra Yalçın Ayaydın, Grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmeye başlamıştır. 

Ayaydın,  2001-2003 yıllarında İTKİB Yönetim Kurulu Üyeliği ve Fuarlar Moda Marka Genç Stilisler Yeni Pazarlar Komitesi  Başkan Yardımcılığı, 2003-2006 ve  2006-2008 dönemlerinde  İTKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Uluslararası Tanıtım Fuarlar Komitesi Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Ayaydın, aynı zamanda  2003-2004 döneminde Birleşmiş Markalar Derneği   Başkanlığı   görevini de üstlenmiştir. 

Yalçın Ayaydın aynı zamanda internet üzerinden satış faaliyetleri yürüten Trendyol isimli şirketin ortakları arasındadır.

Ayaydın Miroglio Grup

Ayaydın-Miroglio Grubu, Türk hazır giyim sektörünün öncü firmalarından Ayaydın ile İtalyan kumaş devi Miroglio’nun Mayıs 2008’de buluşmalarıyla kuruldu. Bu ortaklığın kökleri Türkiye’de 1986, İtalya’da ise 1883 yılına dek uzanmaktadır.

1986 yılında ilk markası Ipekyol ile perakende hazır giyim sektörüne adım atan Ayaydın Grubu, kısa süre içinde iç pazarda saygın bir konuma ulaştı. Ardından, 1997 yılında Twist ve 2004 yılında Machka markalarını oluşturarak yalnızca iç pazarın değil küresel pazarın da etkin bir oyuncusu olma hedefi doğrultusunda yoluna devam etti. Üç yıl gibi kısa bir zamanda yedi ülkeye yayılan dış pazar operasyonları, Ayaydın Grubu’nun 22 yılı aşkın süredir devam eden yolculuğunu gerçek bir başarı öyküsüne dönüştürdü.

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya