Altan Elmas

Sur Yapı

Yönetim Kurulu Başkanı
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Eski Sanayi Alanlarında Yeni Geliştirme Fırsatları
1969 doğumlu Altan Elmas, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olmuştur. 1992 yılında Abdullah Armağan, Bilal Özkan, kardeşleri Ufuk ve Hakan Elmas ile birlikte Sur Yapı'yı kurdu. Bugüne dek 2 milyon m²'nin üzerinde yapı inşa eden Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sur Yapı

1992 yılında Z. Altan Elmas, Ufuk Elmas, Hakan Elmas, Bilal Özkan ve Abdullah Armağan'ın bir araya gelmesiyle yaşama geçen Sur Yapı, birçok prestijli inşaatı başarı ile tamamlayarak kısa zamanda yaptığı işlerle sektörde öncü bir kimlik kazanmıştır. Arazi geliştirmeden projeye, projeden uygulamaya dek tüm aşamalarda en ince ayrıntıları gözeterek, konusunda uzman profesyonellerle çalışan Sur Yapı, kuruluşundan bu güne 2 milyon m²’yi aşan yaşam alanı üretmiştir.
 
Sur Yapı'nın imza attığı bitmiş projelerden bazıları; Bosch- Siemens Yönetim Merkezi, Opet Yönetim Merkezi, Aviva Sigorta Yönetim Merkezi, Hayat Holding Yönetim Merkezi, Onur Ofis Park, Akel İş Merkezi, Enginsoy Konut ve İşyeri Blokları, Selvice Evler, Greenium, Villa Sera, Dora Park, Mahalle İstanbul'dur.
Çamlıca eteklerinde 1038 konuttan oluşan EXEN İSTANBUL ve Sancaktepe’ de 826 konuttan oluşan ADAPARK projelerini devam ettiren Sur Yapı 4 yeni projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor; Kağıthane Cendere bölgesinde Hayat Grubu ile ortak 30 bin metrekare alana alışveriş merkezi, Çekmeköy’ de konut ve yaşam merkezi, Bayrampaşa’da Haliç ve tarihi yarımada manzaralı 45 dönümlük arazi üstüne 35 bin metrekare AVM, rezidans, ofis, otel projesi ile İzmir Karşıyaka‘da AVM, rezidans ve marinadan oluşan İzmir projesi.
 
Sur Yapı aynı zamanda kendi geliştirdiği projelerin yanı sıra taahhüt işleriyle de çok sayıda “ekonominin ana damarı endüstriyel tesis” inşa ederek, nitelikli, son teknoloji ile donatılmış, Sur Yapı özgünlüğü ile örtüşen onlarca tesisi ülke ekonomisine kazandırmıştır.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya