Peter Groenendaal

Amsterdam Belediyesi

Ana Cadde Teşebbüsleri Direktörü
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Cadde Perakendeciliği
Hollanda, Amsterdam'da doğup büyüyen ve orada eğitim alan Peter Groenendaal, Avrupa ve Kuzey Amerika'da hem kamu sektörü, hem de özel sektörde uzun yıllara yayılan geniş bir tecrübeye sahiptir. 1970’te Amsterdam’dan ayrılarak New York’a taşınmış ve bunu takip eden 30 yıl boyunca Kuzey Amerika ve Karayipler’de çalışmalarına devam etmiştir. Groenendaal, Florida Eyaleti ve Kanada Hükümetleri ile havayolları için ürün ve hedef geliştirme projeleri yürütmüştür. 1997’de Almanya’daki Amec Mühendislik’in uluslararası ortak teşebbüsünde çalışmak üzere Hollanda’ya geri dönmüştür.

2003’ten beri Amsterdam Kenti’nin Doğu, Merkez ve Yeni Batı ilçelerinde Sokak Ticareti Koordinatörü ve Ana Caddeler & Yatırımlar Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Amsterdam Belediyesi

Amsterdam Belediyesi, kent konseyi ve hükümet görevlilerinden oluşturulan bir ekip tarafından birlikte yönetilen bir idare yapısına sahiptir. Konsey kentteki en yüksek otorite olmakla birlikte, yıllık bütçenin kontrolünde ve kente dair alınacak kararlar üzerinde etkin bir rol oynamaktadır. Belediyenin kente dair geliştirdiği temel politikalar; kamusal düzen, kentsel güvenlik, uyuşturucu kullanımı, evsizlik, ekonomi, spor ve kültür başlıkları altında şekillenmektedir. Amsterdam Belediyesi'nin sahip olduğu kent arşivi, içinde 17. ve 18. yüzyıldan kalan birçok harita ve resim koleksiyonunu barındırmakla birlikte, Avrupa'daki en büyük kent arşivlerinden birini oluşturmaktadır. 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya