Cem Alfar, gayrimenkul ve perakende sektöründe 19 yıllık deneyime sahiptir. McDonald’s Gayrimenkul Departmanı'nda çalıştıktan sonra, Bang & Olufsen ve Harley- Davidson markalarının Türkiye piyasasındaki gelişiminden sorumlu genel müdür olarak görev yapmıştır. Kariyerine Alman ECE ve Koç Grubu ortaklığı ECE Türkiye şirketinde Türkiye İş Geliştirme Müdürü olarak devam etmiş, çeşitli AVM projelerinin yönetim ve kiralaması, Eskişehir ve İstanbul’da 2 adet Alışveriş merkezi projesi geliştirilmesi süreçlerini başarı ile yürütmüştür.
 
Doğan Holding Gayrimenkul Geliştirme Direktörü olarak, şirkete ait gayrimenkul varlıklarını yönetmiş ve sürekli bir gelir akışı sağlamıştır.
 
2007- 2010 başına kadar Hollanda kökenli bir geliştirme ve yatırım şirketi olan Foruminvest’in Türkiye Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmüştür.
 
Cem Alfar evli ve iki çocuk babasıdır. GYODER, AMPD, ICSC, AYD mesleki üyelikleri bulunmaktadır. Alfar, aynı zamanda GS Spor Klübü, GS Mezunlar Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) üyesidir.

ALFAR Ticari Gayri Menkul Çözümleri

ALFAR Ticari Gayrimenkul Çözümleri, alışveriş merkezlerini konu alan iş geliştirme süreçlerinde, yerli ve yabancı yatırımcı ve perakendecilere, bölge araştırması, yakın çevre etki analizi, tasarım, sektör ve mağaza karması, kiralama ve yönetim danışmanlığı hizmetleri vermek üzere 2010 yılının başında Cem Alfar tarafından kurulmuştur.
 
Halen, iki tane inşaatı devam eden ve tasarım aşamasında olan bir özel proje için araştırma, analiz, konsept, kiralama ve ve yönetim danışmanlığı hizmetleri vermekte, perakende ve gıdada Türkiye’de büyüme kararı almış seçkin markaların, stratejileri ile uyumlu olan  alışveriş merkezlerinde yer almalarını sağlamak üzere kiracı temsilciliğini üstlenmekte, Türkiye’nin önemli şehirlerinde, Cezayir ve Erbil’de büyük perakende üniteleri geliştirme ve kuruluş projeleri ile ilgili emlak ve perakende danışmanlık hizmetleri vermektedir. 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya