Koray Özgül kariyerine 1993 yılında Elf Oil'de emlak geliştirme müdürü olarak başladı. 1996 yılında McDonald’s bünyesine emlak sorumlusu olarak katıldı. Praktiker AG bünyesinde Almanya ve Türkiye'de çalıştıktan sonra Şangay'da Cushman&Wakefield bünyesinde perakende direktörlüğü de dahil olmak üzere dünyanın değişik yerlerinde bulundu. 2006 yılında Aareal Bank AG'de krediler müdürü olarak çalıştıktan sonra 2006 yılından beri Corio Türkiye'de CEO olarak görev almaktadır. 
 
Koray Özgül, ICSC ve Urban Land Institute üyesidir.
 

Corio Türkiye

Corio, Hollanda merkezli bir alışveriş merkezi yatırım ve yönetim firmasıdır ve Avrupa’nın bu konudaki en önemli yatırım şirketlerinden birisidir. %95’i alışveriş merkezlerinden oluşan toplam 7.2 milyar Euro’luk portföye sahiptir. 
 
Corio'nun odaklandığı emlak grubu alışveriş merkezleridir ve sahip olduğu alışveriş merkezlerinin kiralama ve yönetimini kendisi yaparak bu gayrimenkullerin değerini daha da arttırmayı hedeflemektedir. Corio 6 ülkede faaliyet göstermektedir: Hollanda, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve Türkiye. 
 
2004 yılında Corio’nun bilgi birikimi ve deneyimi göz önüne alınarak yatırımcılara fırsat ve olanak sunma potansiyeline sahip yeni bir pazar olan Türkiye pazarına girme kararı alınmıştır. Bu süreçte 2005 Nisan ayında Corio, Akmerkez Alışveriş Merkezi’nin %46.92 hissesini satın almıştır. 
 
Corio Türkiye, Denizli Teras Park AVM’nin yüzde 51, Adapazarı Ada AVM’nin yüzde 100, Ankara 365 AVM’nin yüzde 100 ve Tekirdağ Tekira AVM’nin yüzde 100’üne sahiptir. Eylül 2010’da açılan, IKEA, Carrefour, Media Markt ve Leroy Merlin’in kiracı olarak yer aldığı Anatolium Bursa’nın da %100 sahibidir.  Portföyüne son dahil ettiği Tarsus ve Malatya projeleriyle Corio, Türkiye’de 8 projeye ve 1 milyar Dolar yatırım değerine ulaşmıştır.
 
Corio Türkiye’nin tüm projelerinde öncelikli amacı, perakende bilgisini ve deneyimini  yerel kanallardaki başarısıyla birleştirerek, en yüksek katma değeri sağlayacak AVM’leri Türkiye’de yaygınlaştırmaktır.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya