Tunç Soyer

Seferihisar Belediyesi

Başkan
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Gayrimenkul'de Sürdürülebilirlik
1959 yılında Ankara'da doğdu. Bornova Anadolu Lisesi'ni ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni iyi dereceyle bitirdi. İsviçre Webster Kolej'de uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans yaptı.
 
Eğitimini tamamladıktan sonra, turizm sektöründe görev yapan Soyer, 1991 yılında Sığacık'ta Teos (Fransız)Tatil Köyü'nü işletmeye açtı ve 9 yıl boyunca yönetti.
 
2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Avrupa Birliği Yüksek Lisans Programı'na katıldı ve AB Eğitim programlarından"COMENIUS" üzerine bir tez yazdı. Belediyeden gelen teklif üzerine, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak çalışmaya başladı. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı olan Aziz Kocaoğlu'na da danışmanlık yaptı.
İzmir Ticaret Odası'nda Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevinin ardından, 2006'da Bakanlar Kurulu tarafından kurulan EXPO 2015 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Genel Sekreterliği'ne atandı. 20 milyon Avroluk bir bütçenin kullanıldığı 3 yıllık adaylık sürecinde, uluslararası kuruluşların yanı sıra devlet kurumları ve bakanlıklarla olan ilişkilerini geliştirdi.
 
CHP çatısı altında 20 yıldır yaşamakta olduğu Seferihisar'ın belediye başkanlığını sürdürmekte olan Tunç Soyer, evli ve iki kız çocuk babasıdır. Soyer, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Seferihisar Belediyesi

Seferihisar Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlıdır ve bünyesinde 6 mahalle bulundurmaktadır. Sosyal belediyecilik anlayışına oldukça önem veren belediye, kadın danışma merkezi, kadın emeği evleri, gençlik merkezi olmak üzere toplumsal gelişmeye ve pozitif ayrımcılığa yönelik projeler gerçekleştirmiştir. Bununla birlikte, küreselleşme ve hızlı kentsel gelişme sonucu şehirlerin dokusunun bozulması, yaşayanlarının ve yaşam tarzının standartlaşması, yerel özelliklerin ortadan kalkması riskine karşı bir çözüm olarak ortaya çıkan, şehirlerin önemli ve özel oldukları alanlara yönelerek, bu özellikleri korumak için stratejiler geliştiren, yerel üreticileri destekleyen ve onların ürünlerini satabilecekleri satış merkezleri oluşturan, çevreye ve insana zararlı olmayan alternatif ve yenilenebilir enerji kaynaklarının teşvik edilmesini öngören bir kentsel planlama yaklaşımı olan “Citteslow”u benimseyerek farklı ve yenilikçi bir belediyecilik anlayışı sergilemektedir.
 
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya