İlhami Akkum

Mentor Proje Yönetimi

PMP, FRICS, İnşaat Y.Müh.
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Gayrimenkul'de Halka Arz
İlhami Akkum, 1960 yılında İzmir’de doğdu. Sırasıyla Ankara Çankaya İlkokulu'nu, İzmir Saint Joseph Fransız Erkek Ortaokulu’nu, İstanbul Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden lisans derecesi, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden yüksek lisans derecesini aldı. Akkum, ayrıca İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nün İnşaat İşletmeciliği ve Finans Yönetimi Sertifika Programları'nı bitirdi. SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı ve PMI Sertifikalı Proje Yönetim Profesyoneli (PMP) ünvanlarını kazandı.
 
İlhami Akkum, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli müteahhitlik ve müşavirlik kuruluşlarında çalıştı. Yapı Kredi Koray ve Finans Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları’nda müdür ve genel müdür vekili, TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda genel müdür olarak çalıştı. Bir dönem Bahreyn merkezli TAIB Bank bünyesindeki Acacia Real Estate’in Türkiye temsilcisi olarak görev yaptı.
 
İstanbul Teknik Üniversitesi, Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programı'nda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak da görev yapmakta olup, Mentor Proje Yönetimi Şirketi'nin ortaklarındandır.
 
İngilizce ve Fransızca bilen İlhami Akkum bir erkek, bir kız çocuk sahibidir.

Mentor Proje Yönetimi

Mentor Proje Yönetimi, Amerikan ulusal standardı olarak kabul edilmiş PMI (Project Management Institute) metodolojisine dayanan ve çeşitli sektörlerdeki deneyimlerle boyutlanan proje yönetim danışmanlığı ve proje yönetimi hizmetlerini vermektedir. 

Proje Yönetimi Danışmanlığı olarak Mentor, proje bazlı çalışma prensibinin kurum kültürüne yerleştirilmesi, bu prensibin avantajlarının üst yönetime gösterilerek kabul edilmesinin sağlanması, projelerle yönetimin benimsenmesine destek verilmesi, organizasyonun proje bazlı çalışma temeline uygun yapılandırılması, buna uygun eğitimlerin verilmesi, projelere kaynak sağlayan beceri merkezleri, uzman insan kaynak havuz yapılarının tartışılıp karara bağlanması, proje ofisinin kurulması ve organizasyonu, rol ve sorumluluklar ile süreç ve prosedürlerinin belirlenmesi, benimsetilmesi alanlarında çalışmaktadır.
 
Yatırım Projeleri Yönetimi olarak ise anahtar teslimi proje yönetimi hizmeti kapsamında Türkiye ve yurt dışında yatırım projelerine yönelik olarak gayrimenkul geliştirme, tasarım yönetimi, inşaat yönetimi, proje koordinasyon ve sertifikalandırma konularında hizmet vermektedir. 

Mentor, proje yönetimi alanında “one stop shop” olarak çalışmakta olan bir firmadır. Pek çok farklı sektörde ve proje yönetimi alanının tümünde çalışmaktadır. Aynı zamanda partnerlerle çalışma kültürüne sahip olan Mentor Proje Yönetimi'nin Türkiye, İngiltere, Hollanda, Finlandiya ve İran'dan çok sayıda partnerle iş birliği bulunmaktadır.
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya