Seyhan Özdemir

Autoban

Kurucu Ortak
Katılımcısı Olduğu Etkinlik(ler): Tasarım Odaklı Geliştirme
1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Seyhan Özdemir, 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu. Alanında yeterli deneyim kazandıktan sonra Seyhan Özdemir ve aynı üniversiteden mezun Sefer Çağlar, uyumlu mimari bakışlarını 2003 yılında  Autoban’ı kurarak birleştirmiş ve çalışmalarını burada sürdürmüşlerdir.
 
İstanbul’da bulunan Autoban ile birlikte ilk olarak cafe ve restoran projeleri üzerinde çalışan Seyhan ve Sefer, 2004 yılında Wallpaper dergisinin “Best Young Designer/En İyi Genç Tasarımcı” ünvanı ile ödüllendirildi. 2004 yılından beri yurtdışındaki fuarlara katılan Autoban, 2005’te Londra’da yapılan “%100 Design” fuarına katıldı ve Bluprint dergisi tarafından “En İyi Yeni Tasarımcı” ve “Bursa Layık Görülen Tasarımcı” ödüllerini aldı. 2006 yılında tasarladıkları Müzedechanga ile Wallpaper dergisinin “En İyi Yeni Restoran” ödülüne layık görüldüler. 2007 yılında De La Espada ile yaptıkları anlaşma ile ürünlerini dünyaya açtılar. 2008 yılına gelindiğinde, ikili otel tasarımı projeleri üzerinde çalışmaya başladı. 2009’da bir butik otel tasarım projesi olan Witt İstanbul Suites ile “Corde Nast Traveller Hot List”te yer almışlardır. Autoban tasarımlarından olan Bergere, Woody, ve One Armed isimli ürünler ise “Design Turkey” tarafından ödüllü tasarımlar arasına girmeyi başarmıştır. Projeleri arasında mağaza tasarımlarından, otel tasarımlarına kadar geniş bir yelpaze bulunan Autoban, tasarımlarında müşterilerine benzersiz bir deneyim yaşatmanın yanı sıra onlara keşfedilmemiş yaşam tarzları sunmaktadır. The House Cafe (İstanbul), Kitchenette (İstanbul), Anjelique (İstanbul), Müzedechanga (İstanbul), Yenn Wong (Hong Kong), Essentium (Madrid), WITT Istanbul Suites (İstanbul), The Marmara Şisli (İstanbul), Vakko (İstanbul), V2K Designers (İstanbul), Macro Center (İstanbul), Komşufırın (İstanbul), AFM (İstanbul) ve Do & Co (İstanbul) projeleri arasındadır. Her Autoban projesinin kendine özgü bir karakterinin olmasına özen gösteren Seyhan Özdemir ve ortağı Sefer Çağlar her konu için farklı hikayeler oluşturup bu hikayelere uygun mimari karakterler yaratmaktalar.
 
İlk kurulduğu günden bu yana ürün tasarımları, mimari ve iç mimari projelerini başarı ile sürdürerek Autoban’ın yarattığı hikayelerin tam bir bütünlük içerisinde olmasına özen göstermişlerdir.
 
2003 yılında 2 genç tasarımcı olarak başladıkları yoldan, günümüze 40 kişilik bir ekip ile birlikte hızla gelen Seyhan ve Sefer, halen hem İstanbul’da hem de yurtdışında birçok proje yürütmektedirler.

Autoban

İstanbul’da bulunan Autoban ile birlikte ilk olarak cafe ve restoran projeleri üzerinde çalışan Seyhan ve Sefer, 2004 yılında Wallpaper dergisinin “Best Young Designer/ En İyi Genç Tasarımcı” ünvanı ile ödüllendirildi. 2004 yılından beri yurtdışındaki fuarlara katılan Autoban, 2005’te Londra’da yapılan “%100 Design” fuarına katıldı ve Bluprint dergisi tarafından “ En İyi Yeni Tasarımcı” ve “Bursa Layık Görülen Tasarımcı” ödüllerini aldı. 2006 yılında tasarladıkları MüzedeChanga ile Wallpaper dergisinin “En İyi Yeni Restoran” ödülüne layık görüldüler.  2007 yılında De La Espada ile yaptıkları anlaşma ile ürünlerini dünyaya açtılar. 2008 yılına gelindiğinde, ikili otel tasarımı projeleri üzerinde çalışmaya başladı. 2009’da bir butik otel tasarım projesi olan Witt İstanbul Suites ile“Corde Nast Traveller Hot List”te yer almışlardır. Autoban tasarımlarından olan Bergere, Woody, ve One Armed isimli ürünler ise “Design Turkey” tarafından ödüllü tasarımlar arasına girmeyi başarmıştır.

Projeleri arasında mağaza tasarımlarından, otel tasarımlarına kadar geniş bir yelpaze bulunan Autoban, tasarımlarında müşterilerine benzersiz bir deneyim yaşatmanın yanı sıra onlara keşfedilmemiş yaşam tarzları sunmaktadır. The House Cafe (İstanbul), Kitchenette (İstanbul), Anjelique (İstanbul), Müzedechanga (İstanbul), Yenn Wong (Hong Kong), Essentium (Madrid), WITT Istanbul Suites (İstanbul), The Marmara Şisli (İstanbul), Vakko (İstanbul), V2K Designers (İstanbul), Macro Center (İstanbul), Komşufırın (İstanbul), AFM (İstanbul) ve Do & Co (İstanbul) projeleri arasındadır.

Her Autoban projesinin kendine özgü bir karakterinin olmasına özen gösteren Seyhan Özdemir ve ortağı Sefer, Çağlar her konu için farklı hikâyeler oluşturup bu hikâyelere uygun mimari karakterler yaratmaktalar. İkili kurulduğu günden bu yana, 7 senedir ürün tasarımları, mimari ve iç mimari projelerini başarı ile sürdürerek Autoban’ın yarattığı hikâyelerin tam bir bütünlük içerisinde olmasına özen göstermişlerdir.

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya