İlhami Akkum (Mentor Proje Yönetimi-İnşaat Yüksek Mühendisi Değerleme Uzmanı)

 1960 yılında İzmir’de doğdu. Ankara Çankaya İlkokulu’nu, İzmir Saint Joseph Fransız Erkek Ortaokulu’nu, İstanbul Saint Joseph Fransız Erkek Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden lisans derecesi, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden yüksek lisans derecesini aldı. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nün İnşaat İşletmeciliği ve Finans Yönetimi Sertifika Programları'nı bitirdi. SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı ve PMI Sertifikalı Proje Yönetim Profesyoneli (PMP) ünvanlarını kazandı. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli müteahhitlik ve müşavirlik kuruluşlarında çalıştı. Yapı Kredi Koray ve Finans Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları’nda müdür ve genel müdür vekili, TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda genel müdür olarak çalıştı. Bir dönem Bahreyn merkezli TAIB Bank bünyesindeki Acacia Real Estate’in Türkiye temsilcisi olarak görev yaptı. İngilizce ve Fransızca bilen İlhami Akkum, evli ve bir erkek, bir kız çocuk sahibidir. 

Avi Alkaş (Jones Lang LaSalle-Ülke Başkanı)

1956 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Avi Alkaş, orta ve lise öğrenimini Robert Koleji'nde tamamladıktan sonra, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin lisans ve lisansüstü programlarını bitirmiştir. Avi Alkaş, 1993 yılı itibari ile alışveriş merkezleri sektörüne girmiştir. Akmerkez, Carousel, İzmit Outlet Center projelerinde gayrimenkul ve finans danışmanı olarak bir süre görev yapan Alkaş, 1997 yılında Alkaş Alışveriş Merkezleri Danışmanlık Limited ünvanlı şirketi kurarak İstanbul'da Olivium, Nautilus, Armada, Koru Park ve İstinye Park Alışveriş Merkezi projeleri, Kayseri'de Kayseri Park Alışveriş Merkezi projesi için gayrimenkul danışmanlığı ve finansal danışmanlık hizmetleri sundu. Şirketi adına, ICSC (International Council of Shopping Centers), Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi'nden SCSM ve SCMD akreditasyon sertifikalarını alan Alkaş, halen ICSC Avrupa Yönetim Kurulu ve ICSC Avrupa Jürisi üyesidir. Türkiye’de Alışveriş Merkezi ve Perakendeciler Derneği’nin (AMPD) 1994 yılı itibari ile kurucu üyelerinden olan Alkaş, 2009 yılı itibari ile de Hizmet ve Danışmanlık Sektörel Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir. Jones Lang LaSalle Türkiye Ofisi ile Alkaş Danışmanlık şirketlerinin 2008 yılı Ağustos ayında birleşmeleriyle Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı pozisyonuna getirilen Avi Alkaş, bu görevine devam etmektedir. Alkaş evli ve 2 çocuk sahibidir.

Zafer Baysal (Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.-Yönetim Kurulu Üyesi)


1967 Ankara doğumlu Zafer Baysal, T.E.D. Ankara Koleji’nden sonra 1988 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü'nde yüksek lisansını (MBA) tamamlayan Baysal, 1991 yılında da ODTÜ Yapı Mekaniği Departmanı’ndan yüksek lisans derecesini aldı. 1990 yılında Interbank A.Ş.’de MT olarak çalışma hayatına başlayan Baysal, 1998 Bayındırbank’ın kuruluşunda genel müdür yardımcısı olarak görev aldı.  Türkiye Bankalar Birliği’nde dört yıl süreyle Dış İlişkiler ve Uluslararası Kredi İşlemleri üzerine seminerler de veren Baysal, 1999 yılında aynı grup bünyesinde Moldova Cumhuriyeti’nde kurulan bankanın Genel Müdürlüğü’ne atandı.  2002 yılı sonunda Türkiye’ye dönen Baysal, Mayıs 2006’ya kadar Bayındır Holding A.Ş. Finans Başkanlığı görevini yürüttü ve sonrasında Rönesans Grubu’nda finans başkanı olarak göreve başlayan Baysal halen Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’de finans ve gayrimenkul kiralamalarından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

M. Emre Çamlıbel (Soyak Holding-İcra Kurulu Başkanı)


Emre Çamlıbel, gayrimenkul sektörü başta olmak üzere proje yönetimi ve iş geliştirme alanlarında 16 yıldan fazla deneyim sahibidir. Halen Soyak Holding’de CEO olarak görev yapmaktadır. Çalışma hayatına  1992 yılında STFA’da inşaat mühendisi olarak başlayan M. Emre Çamlıbel, daha sonra ABD Boston’da Kennedy & Rossi Inc. ve Walsh Brothers Inc. şirketlerinde proje mühendisliği ve müdürlük yapmıştır. 1998’den itibaren Soyak İnşaatta Genel Müdür Asistanı olarak, ardından Soyak Holding’de Proje Geliştirme Koordinatörü olarak çalışmıştır. 2001 - 2008 yılları arasında ise Soyak Yapı’da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. M. Emre Çamlıbel’in görevde bulunduğu sürede Soyak Yapı; 3000 konutluk Soyak Yenişehir, 3600 konutluk Soyak Olympiakent, 1500 konutluk Soyak Mavişehir ve 1000 konutluk Soyak Evreka ve Soyak Evreka Rezidans’ın da aralarında bulunduğu birçok başarılı proje gerçekleştirmiştir. M. Emre Çamlıbel Türkiye Kalite Derneği üyesi, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) yönetim kurulu üyesi ve ULI Türkiye İcra Komitesi üyesidir. İnşaat mühendisliği diplomasını İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinden alıp inşaat mühendisliği yüksek lisansını ABD Boston’daki Massachusetts Institute of Technology’de tamamlayan M. Emre Çamlıbel; halen İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde doktora yapmaktadır. Emre Çamlıbel, gayrimenkul sektörü başta olmak üzere proje yönetimi ve iş geliştirme alanlarında 16 yıldan fazla deneyim sahibidir. Halen Soyak Holding’de CEO olarak görev yapmaktadır. Çalışma hayatına  1992 yılında STFA’da inşaat mühendisi olarak başlayan M. Emre Çamlıbel, daha sonra ABD Boston’da Kennedy & Rossi Inc. ve Walsh Brothers Inc. şirketlerinde proje mühendisliği ve müdürlük yapmıştır. 1998’den itibaren Soyak İnşaatta Genel Müdür Asistanı olarak, ardından Soyak Holding’de Proje Geliştirme Koordinatörü olarak çalışmıştır. 2001 - 2008 yılları arasında ise Soyak Yapı’da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. M. Emre Çamlıbel’in görevde bulunduğu sürede Soyak Yapı; 3000 konutluk Soyak Yenişehir, 3600 konutluk Soyak Olympiakent, 1500 konutluk Soyak Mavişehir ve 1000 konutluk Soyak Evreka ve Soyak Evreka Rezidans’ın da aralarında bulunduğu birçok başarılı proje gerçekleştirmiştir. M. Emre Çamlıbel Türkiye Kalite Derneği üyesi, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) yönetim kurulu üyesi ve ULI Türkiye İcra Komitesi üyesidir. İnşaat mühendisliği diplomasını İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinden alıp inşaat mühendisliği yüksek lisansını ABD Boston’daki Massachusetts Institute of Technology’de tamamlayan M. Emre Çamlıbel; halen İstanbul Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde doktora yapmaktadır. 

 Güniz Çelen (Çelen Kurumsal Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.-Yönetim Kurulu Başkanı)

 
ODTÜ’den Mimarlık Lisans ve Lisansüstü, Koç Üniversitesi’nden İşletme İdaresi ve Finans Yüksek Lisans derecelerine sahip, SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı Güniz Çelen, değerleme konusunda uluslararası tanınırlığı en yüksek iki kurumdan (Appraisal Institute ve RICS -Royal Institution of Chartered Surveyors) “MAI” ve “FRICS” ünvanlarına layık görülmüştür. The Counselors of Real Estate tarafından verilmiş ve dünyada elli yıldır sadece 1.100 kişinin layık görüldüğü “CRE” ünvanına ve imza yetkisine sahiptir. 1976 yılında uluslararası inşaat taahhütlerinde proje mühendisi olarak çalışma hayatına başlamış, Türkiye, Ortadoğu ve ABD’de süren deneyimleri sonucunda KİSKA Şirketler Grubu’nda yatırımlardan sorumlu başkan yardımcılığı görevine getirilmiş, bu görevi 12 yıl sürdürmüştür. Yerel ve uluslararası yatırım portföyü sahibi kurumlara değerleme ve danışmanlık hizmetleri vermek üzere Çelen Değerleme Merkezi’ni 1995 yılında kurmuş olup, halen Çelen Kurumsal Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. 2001 yılında Değerleme Uzmanları Derneği’ni kurmuş, 2007 yılına kadar başkanlık görevini üstlenmiş ve derneği IVSC (Uluslararası Değerleme Standartları Komitesi) ve TEGoVA (The European Group of Valuers’ Association)’da temsil etmiştir. Türk MMMB Yönetim Kurulu Üyesi, Appraisal Institute Türkiye Büyükelçisi, YASED Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, RICS, IPYD, AIA, ULI, GYODER ve Mimarlar Odası Üyesi'dir. Güniz Çelen halen, üstlenmiş olduğu sivil misyon ile yerel ve uluslararası arenalarda yayınlara makaleler yazmakta, ders vermekte ve konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır.

Uğur Dumankaya (Dumankaya İnşaat-Yönetim Kurulu Üyesi)

Uğur Dumankaya 1970 yılında doğdu. Bilkent Üniversitesi Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nden 1994 yılında mezun olan Dumankaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Enstitüsü'nde MBA programını tamamladı. Uğur Dumankaya 1994 yılından beri Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi’dir. 

Faruk Göksu (Kentsel Strateji-Şehir Plancısı)


Faruk Göksu kamu ve özel sektöre özellikle kentsel dönüşüm konularında danışmanlık hizmeti vermekte olan bir şehir plancısıdır. Göksu, Türkiye'nin ilk kamu-özel sektör işbirliği ile gerçekleştirilen Portaş AŞ'nin Portakal Çiçeği Vadisi Projesi'nde yöneticilik yapmıştır. Göksu, yerel halk, belediye ve özel sektörü proje bazında biraraya getirilmesi konunda uzmandır. Ayrıca, yenilikçi yaklaşımlar olan imar hakları transferi, toplulaştırılması, halk katılımı, uzlaşma konularında özelikle Anadolu kentlerine model ve yöntemler geliştiren Göksu, üniversite de kentsel dönüşüm konusunda ders vermektedir. 

Ertun Hızıroğlu (ERA Mimarlık-Yüksek Mimar)


1944 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Joseph Lisesi’nden ve 1970 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1972’de Yıldız Teknik Üniversitesi’nde asistan, 1979 yılında doçent ve 1988 yılında profesör ünvanını aldı. 1970 yılından itibaren ulusal ve uluslararası yarışmalara katıldı, derece aldı, ayrıca jüri üyeliği yaptı ve mesleki çalışmalarını aralıksız devam ettirdi. Halen Türkiye ve yurtdışında 1993’te kurulan Sofya, 1995’de kurulan Bükreş ve 2001’de kurulan Paris ofislerinde çalışmalarına devam etmektedir. 

Tavit Köletavitoğlu (Atlas Proje Turizm Danışmanlık-Başkan) 


1951’de Malatya’da doğdu. ODTÜ Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü'nden mezun olduktan sonra, 1973 yılından itibaren kamu ve özel sektörde (Transtürk Şirketler Grubu, Net Şirketler Grubu, Yapı Kredi Grubu) üst düzey yöneticilik yaptı. Haziran 1997’de halen başkanlığını yaptığı Atlas Proje ve Arazi Geliştirme Şirketi’ni kurdu. Çeşitli mesleki ve sosyal-kültürel sivil toplum kuruluşlarında (ICC, TESEV, TÜSES, TARİH VAKFI, TAÇ VAKFI vb) üyelikleri ve/veya kurucu üyelikleri bulunmakta olup, bu kurumların bazılarında yönetim sorumlulukları da üstlenmiştir. 1989 yılında üyesi olduğu Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD)’nde, 1992 yılından itibaren İcra Komitesi üyeliği, 1995 yılından itibaren başkan yardımcılığı, 1999-2003 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2003-2007 tarihleri arasında Yüksek Danışma Kurulu başkanlığı görevlerini yürüttü. DPT 8. Beş Yıllık Kalkınma Planı Turizm Özel İhtisas Komisyonu Başkanlığı ile 2000-2001 yıllarında TOBB Turizm Sektör Kurulu Başkanlığı yaptı. 2001 yılında Para Dergisi okuyucuları tarafından “Yönetim Dalında Yılın Altın Adamı” seçilen, çeşitli gazete ve dergilerde kentiçi ulaşım, planlama ve turizm konularında makaleleri yayınlanan Köletavitoğlu, iki çocuk babası ve İngilizce biliyor.


Ramadan Kumova (FER Yapı-Genel Müdür)


Ramadan Kumova, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Sektördeki kariyerine Enka’da bir baraj projesi ile başlayan Ramadan Kumova, sektörün lider firmalarında 20 seneyi aşkın bir tecrübeye sahiptir. 1998 yılında pazarlama, pazar araştırma ve konsept geliştirme alanlarında yönetim danışmanlığı yapan bir şirkette yönetici ortak olarak çalışmıştır. 2006 yılından itibaren Eroğlu Grubu bünyesinde bulunan, Eroğlu Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’de CEO olarak çalışmaya başlamıştır. Ramadan Kumova bu tarihten itibaren şirketin yeniden yapılanma sürecini yönetmiş ve günümüze kadar geçen süre içerisinde 8 önemli projeyi hayata geçirmiştir. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde tamamlanması planlanan bu projelerin toplam büyüklüğü 1 milyon metrekarenin üzerindedir. Bu projeler, 3 alışveriş merkezi, 3 konut projesi, 1 ofis ve 1 karma projeden oluşmaktadır. Ramadan Kumova, ayrıca ULI ( Urban Land Institute) Türkiye İcra kurulu ve GYODER Üyesi olmasının yanında, başta GRI olmak üzere yerel ve uluslararası pek çok konferansın da düzenli konuşmacısıdır. 


Enis Öncüoğlu  (Öncüoğlu Mimarlık-Mimar)


1968’de Ankara'da doğan Enis Öncüoğlu, 1974-1985 yılları arasında ilkokul, ortaokul ve liseyi TED Koleji’nde tamamladı. ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde 1985 yılında başlamış olduğu lisans eğitimini, 1989’da tamamladı. 1989 yılında şirket müdür yardımcısı olarak başladığı Öncüoğlu Mimarlık-Şehircilik Ltd.’de 1996 yılında şirket müdürü olan mimar, 1998 yılından beri çalışmalarını, ortakları Cem Altınöz ve Önder Kaya ile birlikte proje müellifi olarak sürdürmektedir. Başlıca çalışmaları alışveriş merkezi, hastane, otel, konut ve ofis yapıları üzerinedir. Öncüoğlu, geçmiş on senede Türkiye, Rusya, BDT ülkeleri ve Doğu Avrupa’da gerçekleşmiş birçok alışveriş merkezinin müellifidir. 1997’den beri 16’sı Türkiye’de, 16’sı Rusya’da, 4’ü de Kazakistan’da olmak üzere 36 adet alışveriş merkezi projesi gerçekleştirmiştir. St. Petersburg’daki Udelni Park Alışveriş Merkezi 2006’da ve Regions June Alışveriş Merkezi 2007’de CRE dergisi jürisi tarafından “Yılın En İyi Alışveriş Merkezi Ödülleri”’ni almıştır. Yedisi birincilik olmak üzere ulusal mimarlık yarışmalarında 29 ödül kazanmıştır. 


Hasan Rahvalı  (Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.-Genel Müdür)


Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Hasan Rahvalı, 1985-1988 yıllarında Hürriyet Ofset Matbaacılık ve Gazetecilik A.Ş.'de muhasebe müdürü olarak çalıştı. 1988 yılında Ağaoğlu Şirketler Grubu’na mali işler koordinatörü olarak katıldı. Grupta 2000 yılına kadar çeşitli görevler üstlenen Hasan Rahvalı, halen Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Hasan Rahvalı eğitim, kültür ve sosyal amaçlı çeşitli vakıf ve derneklerde yönetim kurulu üyesi ve başkanlık görevlerini üstlenmiştir. Halen Kabataş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği ve İstanbul İnşaatçılar Derneği yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.


Firuz Soyuer ( DTZ Pamir ve Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık-Yönetici Ortağı)


Firuz Soyuer, 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1988 yılında Carbondale, Southern Illinois University’de finans konusunda lisans üstü derecesini aldı. 1990 ve 1991 yılları içinde Bankers Trust Co. ortaklığı olan Türk Merchant Bank’da uzman olarak çalıştı. 1993 yılında İstanbul’da kurulan DTZ Pamir ve Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi’nin Kurucu ve Yönetici Ortakları’ndandır. 1999 yılından beri ULI Üyesi olan Soyuer, 2003 yılından bu yana ULI Türkiye Yönetim Komitesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı olan Soyuer, 2003 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programı’nda misafir öğretim görevlisi olarak “Gayrimenkul Pazar Araştırması” ve “Gayrimenkul Finansı” konularında ders vermektedir. 

Haluk Sur ( ULI Türkiye-Ülke Başkanı)

T ürkiye gayrimenkul piyasasında 25 yılın üzerinde deneyime sahip Haluk Sur, Paladin Realty Partners-EurAsia Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 1992-1997 yılları arasında İhlas Holding'de yönetici olarak, 1997-2006 yılları arasında Türkiye'nin ilk gayrimenkul yatırım ortaklıklarından olan İhlas GYO'nun Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. 1983-1992 yılları arasında kurucusu ve genel müdürü olduğu Yapı Teknik İnşaat Şirketi’yle Suudi Arabistan'da çok sayıda okul ve hastanenin proje ve inşaatını üstlenmiş, aynı zamanda Türkiye'de düşük ve orta gelir grubuna hitap eden kooperatif inşaatları, lüks konut ve villa projeleri de geliştirmiştir. Haluk Sur, 2007 yılı başında ULI (Urban Land Institute) Türkiye Başkanı olarak seçilmeden önce kurucularından olduğu GYODER'de (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) 2004 yılında başkan yardımcılığı ve 2005-2006 yıllarında başkanlık görevini yürütmüştür. Dünyanın önde gelen gayrimenkul kurumlarından Amerika merkezli NAREIT (National Association of Real Estate Investment Trusts) üyesi olan Sur, küresel GRI (Global Real Estate Institute) kuruluşunun uluslararası konferanslarında düzenli olarak oturum başkanlığı, Forum İstanbul İcra Kurulu Üyeliği ve ÇEKÜL Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Haluk Sur, 1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu ve Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü'nde yüksek lisans yaptı. 

Melkan Gürsel Tabanlıoğlu (Tabanlıoğlu Mimarlık-Yönetici Ortağı)


1970 yılında İstanbul'da doğan Melkan Gürsel Tabanlıoğlu 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Gürsel Tabanlıoğlu, 1993 yılında Metropolitan Catalunya Politeknik Üniversitesi – Mimarlık ve Şehircilik Master Programı'na katıldı. 1995 yılında Tabanlıoğlu Mimarlık'a katılan Gürsel Tabanlıoğlu, Mimarlar Odası Üyesi'dir. Ayrıca, Galatasaraylılar Derneği Yönetim Kurulu  Üyeliği'nde bulunmuştur. İdari yönetmen olarak tüm şirket idaresi ve politikasından, ayrıca şirketin iç mimari işlerinden sorumlu olan Gürsel Tabanlıoğlu, 1998 yılında şirketinin Türkiye'nin ilk mimari şirketi olarak ISO 9001 belgesinin alınmasına önderlik etmiştir. Gürsel Tabanlıoğlu, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca bilmektedir. 

Turgay Tanes ( İş GYO-Genel Müdür)


1987 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olmuştur. 1988’de T. İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda müfettiş yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 1996'da İştirakler Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı, 1999-2004 tarihleri arasında aynı müdürlükte gayrimenkul ve cam sektörü şirketlerinden sorumlu grup müdürü olarak görev yapmıştır. 2004 yılından bu yana İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin Genel Müdürü olan Tanes ayrıca, T. İş Bankası A.Ş.'nin bir iştirakinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.  

Tevfik Türel (Ata Gayrimenkul-Genel Müdürü)


Firuz Soyuer, 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1988 yılında Carbondale, Southern Illinois University’de finans konusunda lisans üstü derecesini aldı. 1990 ve 1991 yılları içinde Bankers Trust Co. ortaklığı olan Türk Merchant Bank’da uzman olarak çalıştı. 1993 yılında İstanbul’da kurulan DTZ Pamir ve Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi’nin Kurucu ve Yönetici Ortakları’ndandır. 1999 yılından beri ULI Üyesi olan Soyuer, 2003 yılından bu yana ULI Türkiye Yönetim Komitesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda SPK Lisanslı Değerleme Uzmanı olan Soyuer, 2003 yılından beri İstanbul Teknik Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme Yüksek Lisans Programı’nda misafir öğretim görevlisi olarak “Gayrimenkul Pazar Araştırması” ve “Gayrimenkul Finansı” konularında ders vermektedir. 

Niyazi Vural (IMS-Yönetici Ortak)


1965 Ankara doğumlu Vural, 1989 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Aynı yıl IMS Mühendislik'in Kurucu Ortaklarından biri olarak inşaat sektöründe planlama ve maliyet kontrol konularında danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. 1996 yılında IMS Yazılım Şirketi’nin kurucu ortağı oldu. Bu şirket üretim sektöründe ileri planlama ve çizelgeleme konusunda kullanılan Icron'u geliştirdi birçok işletmede yerleştirmesini başarı ile tamamladı. 2000 yılında Icron Technologies Inc. Şirketi’nin ABD'deki kurucu ortağı olarak yer aldı. 2003 yılında Romanya'da inşaat sektöründe proje yönetim hizmetleri vermek üzere IMS Project Management SRL'nin kurulmasını sağladı. Proje yönetiminin Türkiye'de yaygınlaşmasını sağlamak için çaba harcayan Niyazi Vural İPYD'nin kuruluşundan bu yana tüm faaliyetlerine destek vermiştir. Derneğin 2003-2004 dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Niyazi Vural ayrıca PMI Üyesi’dir. İngilizce, Fransızca ve Rusça bilmektedir.  

Barış Yılmazkaya (ING Bank-Yönetici)


1974 yılında Ankara'da doğmuştur. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden mezun olan Barış Yılmazkaya, sırası ile Türk Ekonomi Bankası ve Akbank Bireysel Bankacılık departmanlarında çeşitli görevlerde bulunmuş ve daha sonraki dönemde dört yıl boyunca Denizbank Konut ve Taşıt Kedileri'nden sorumlu yönetici görevini yürütmüştür. Yılmazkaya, Konut Kredileri Yöneticisi olarak halen ING Bank'ta çalışmaktadır. Barış Yılmazkaya, Türkiye Mortgage Broker Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeliği’ni sürdürmekle birlikte aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği Mortgage Çalışma Grubu Üyesi’dir. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde Gayrimenkul Danışmanlığı eğitimi vermektedir.  
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Stratejik Ortak
İletişim Sponsoru
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Özel Dosya