EN
 Robert Kolej Yüksek Okulu’ndan “Muhasebe ve Maliye” dalında lisans diploması aldıktan sonra 1970 yılında Arthur Andersen and Co. firmasının Londra ofisinde çalışma hayatına başladı. Beş yıl sonra firmanın İstanbul şubesini kurdu ve Genel Müdür’lüğünü yaptı.
1978 yılında İstanbul ITT Sheraton Oteli Mali İşler Müdürü olarak göreve başladı. Bu zincirde ITT Sheraton Otelleri Türkiye Müdürlüğü, Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü, ve bilahare 1990-1992 yılları arasında Hong Kong’da Asya Bölge Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı yaptı.
1992 yılında Türkiye’ye döndükten sonra sırasıyla Ten Tur Turizm Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. otelleri yöneticisi, Doğuş Holding’in çeşitli turizm ve hizmet şirketlerinin yönetim kurulu üyeliği ve Yonca Turizm A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü, ve sonraları Prenses Otelleri Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.
1997 Ekim ayından beri şirkette Yönetici Ortak olarak Türkiye ve dışında Irak, İsrail, Lübnan, Suudi Arabistan, Azerbeycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Gürcistan, Malta, Maldiv Adaları, Kıbrıs, İtalya, İngiltere, Tanzanya, Bulgaristan, Yunanistan ve Gana’da danışmanlık hizmetleri vermiştir.
Mehmet, Türkiye Değerleme Uzmanları Derneği (DUD), International Society of Hospitality Consultants (ISHC) ve International Association of Skall Clubs üyesi olup American Hotel and Lodging Association’a bağlı Educational Institute’ın "Certified Hotel Administrator" (CHA) ünvanı sahibi. Ayrıca Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneğinin (TYD) Yüksek Danışma Kurulu üyesi.
Stratejik Ortak
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Özel Proje Sponsoru
Oturum Sponsoru
Bilgi Ortakları
Basın Sponsoru
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru