EN

Ahmet Misbah Demircan

Başkan
1967 yılında Kasımpaşa'da doğdu. İlk öğrenimini Piyalepaşa İlk Öğretim Okulu'nda tamamladıktan sonra 1987 yılında Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nden mezun oldu. 1992 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde lisans eğitimini bitirip yine aynı üniversitede Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler alanlarında yüksek lisans yaptı.
Profesyonel iş hayatına turizm alanında rehber olarak başladı. Turizmin değişik dallarında tecrübe kazandıktan sonra özel bir turizm firmasında genel müdür oldu. Sivil toplum kuruluşlarıyla da ilişkisi MÜSİAD'ın Dış İlişkiler ve Teşkilatlanma Komisyonu'nda görev almasıyla başladı. Akabinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nde (TURSAB) değişik görevler üstlendi. AK Parti Genel Merkez Turizm Komisyonu'nda başkan yardımcısı sıfatıyla turizm politikalarının oluşmasında görev aldı.
3 Kasım 2002 Genel Seçimleri'nde İstanbul 2. Bölge'den milletvekili adayı oldu. 28 Mart 2004 ve 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri'nde Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na Ak Parti'den aday oldu ve Belediye Başkanı olarak seçildi.
İngilizce ve Arapça bilen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, evli ve iki çocuk babasıdır. 
Bu Kişiyle İlgili Etkinlikler
Stratejik Ortak
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Özel Proje Sponsoru
Oturum Sponsoru
Bilgi Ortakları
Basın Sponsoru
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru