EN

Liz Peace

İcra Kurulu Başkanı, İngiliz Emlak Federasyonu
Liz Peace, Kuzey İrlanda‘da nükleer güvenlik, arazi temini ve kamu soruşturmaları gibi muhtelif projeler üzerinde çalıştığı MoD’daki uzun ve çok yönlü kariyerinin ardından, 2002 yılında British Property Federation (İngiliz Mülkiyet Federasyonu) CEO‘su olmuştur. 1990’lı yıllarda Savunma Değerlendirme ve Araştırma Ajansı’nı kuran ekibin ana aktörlerinden biri olarak, kurumun QinetiQ A.Ş. olarak yeniden markalaşması da dahil olmak üzere özelleştirme sürecinin ilk aşamasını yönetmiştir.
 
BPF’de göreve başladığından beri, hükümetin ticari emlak endüstrisine bakışını değiştirmeyi, hükümetin ticari kira sözleşmelerini yasallaştırmasına yönelik kararından vazgeçirmeyi, planlama ve vergi mevzuatında sayısız değişiklikler yapılmasını ve endüstrideki tüm ilgili tarafların oluşturduğu birlikte yer alarak hükümeti, GYO’ları yürürlüğe koyması için ikna etmeyi başarmıştır. Yakın zamanda hükümetin Planlama Vergisi koymaya yönelik çalışmalarının iptalinde önemli bir rol oynadı. Şu anda Boş Mülkiyet Vergisi Muafiyeti’nin tekrar yürürlüğe konması ve yaşanan ekonomik gerilemede sektörü destekleyecek diğer tedbirler için kampanyalar yürütmektedir.
 
Peace, sürdürülebilirlik gündeminin ele alınması konusunda hükümet ile anlaşmaya varılması ve sektörün, politikacılar, medya ve kamuoyu ile birlikte gelişimine yönelik BPF misyonuna devam edilmesi gibi halen aşılması gereken zorluklar olduğuna inanmaktadır.
 
Peace emlak sektöründeki hizmetleri nedeniyle 2008 Yeni Yıl Şeref listesinde İngiliz Kraliyet Onur Nişanı’na layık görülmüştür.
Stratejik Ortak
Platin Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Özel Proje Sponsoru
Oturum Sponsoru
Bilgi Ortakları
Basın Sponsoru
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru