Selçuk Avcı

Avcı Mimarlık

Mimar
Selçuk Avcı mimarlık kariyeri boyunca teori ve pratik arasında denge kurmayı hedeflemiştir. Bunun yanısıra eko-duyarlı tasarım çalışmaları üzerinde her zaman etkili olmuş ve bu düşünce tarzını ön planda tutmuştur.
 
1961 yılında doğan Avcı, İngiltere Bath Üniversitesinden 1984’de mezun oldu. Architectural Association’da (AA) unit master, London University Bartlett’da kritik, Bath University, Delft TU, Ljubljana Üniversitesi’nde, ve son olarak da Istanbul Bilgi Universitesin’de  eko-duyarlı tasarım uzerine dersler verdi. Dünyanın ekolojik tasarım konusunda önde gelen mimari sirketlerinden Feilden Clegg Bradley Design, daha sonra Energy Conscious Design ve ARUP Associates’de edindiği tecrübenin ardından Londra’da AVCIARCHITECTS’i kuran Selçuk Avcı, İngiltere, İtalya, Slovenya, Macaristan, Gana, Çek Cumhuriyeti, Sırbıstan ve Suudi Arabistan’da çeşitli projelere imza attı. AVCIARCHITECTS çalışmalarını Londra, İstanbul, Belgrade, Prague ve Ljubljana ofislerinden yürütüyor.
 
2006 yılında Avcı ayrıca Londra ve İstanbul merkezli sürdürülebilir landmark projeler yaratmayı amaçlayan danışmanlık ve gayrimenkul girisimcilik firması URBANISTA’yı ortagi Markus Lehto ile kurdu. 
Platin Sponsor
Özel Proje Sponsoru
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Yeşil Destekçiler
Katkıda Bulunanlar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.