Michael Schwarze-Rodrian

Direktör - Ruhr Bölgesi ve Yatırımcı Servisi
Michael Schwarze-Rodrian, Avrupai ve Bölgesel Ağlar Direktörü ve Avrupa Birliği Ruhr Bölge Birliği (RVR) Temsilcisi olarak görev yapmaktadır.
 
Michael Schwarze-Rodrian, 1955 yılında Berlin'de doğmuştur. Berlin Teknik Üniversite'nde 1970'li yıllarda Peyzaj Mimarlığı okumuştur. Daha sonra 1980-1985 yılları arasında Berlin Teknik Üniversitesi Peyzaj Ekonomisi bölümünde asistanlık yapmıştır. Çalışma konusu 'Almanya, Federal Çevre Politikaları'nda Toprağın Korunması'dır.

1980'li yılların ortasında Ruhr'a gelmiştir. 1990'lı yıllarda Uluslararası Yapı Fuarı (IBA) kapsamında Emscher Peyzaj Parkı'nı (ELP) yönetmiştir. 1997-2000 yılları arasında ise Kommunalverband Ruhr Bölge Kalkınma Dairesi (KVR)'nin başkanı olarak çalışmıştır. 

2001'den 2006 yılına kadar ise devlet himayesindeki Projekt Ruhr GmbH için 20 şehir ve bölgesel ajansın dahil olduğu “Masterplan Emscher Landscape Park 2010” projesinden sorumlu olarak görev almıştır.
2007 ila 2011 yılları arasında ise Ruhr Bölgesel İş Geliştirme Ajansı için çalışmış ve Ruhr bölgesindeki kentleri sürdürülebilir gelişme konusunda teşvik etmiştir. Bunların yanında 'Concept Ruhr', 'Change of Change' ve 'Knowledge Report Ruhr' gibi bölgesel çalışma gruplarıyla Metropolis Ruhr'u desteklemiştir. 

Michael Schwarze-Rodrian bütünleşik stratejiler, proje yönetimi, bölgesel, yerellerarası ve yerel yönetim konularında kapsamlı bir deneyime sahiptir. Sürdürülebilir kentsel ve bölgesel gelişim konusunda uluslararası tanınırlığı olan bir konuşmacı olarak çeşitli etkinliklere davet edilmektedir. 
 
Bu Kişiyle İlgili Etkinlikler
Platin Sponsor
Özel Proje Sponsoru
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Yeşil Destekçiler
Katkıda Bulunanlar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.