Neşecan Çekici

Epos Gayrimenkul

Yönetici Ortak
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. İstanbul Üniversitesi'nde Para/Banka Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü İşletmecilik İhtisasını yaparak akademik kariyerini tamamlamıştır.

Türkiye'nin önde gelen holdinglerinde yedi yıl boyunca yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra 1995 yılında gayrimenkul sektörüne adım atan ve bugüne değin farklı bir çok projede imzası bulunan Neşecan ÇEKİCİ, Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş' nin kurucusu ve yönetici ortağıdır. Türkiye genelinde ve uluslar arası platformda çeşitli kuruluşlara Değerleme , Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

Halen mesleki amaçlı sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev yapan ÇEKİCİ, aynı zamanda birçok üniversitenin lisans ve yüksek lisans programlarında sektör öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) bünyesinde Türkiye'de kadın girişimciliğini geliştirmek, ekonomik ve sosyal yaşamda kadının konumunu güçlendirmek amacıyla düzenlenen eğitimlerde görev almaktadır. Bunların yanı sıra ULI, AI gibi mesleki örgütlerde üyelikleri bulunmaktadır. Sektörle ilgili bir çok araştırma ve makalesi olan ÇEKİCİ'nin, ayrıca İşletmelerde Uzun Dönemli Stratejik Planlama konulu bir derlemesi, Menkulleştirme (Securitization) konulu yüksek lisans tezi bulunmaktadır. ÇEKİCİ ,Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Değerleme Uzmanlığı Lisansı'na sahiptir.

2011-2013 döneminde Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği (LideBİR)' nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Neşecan ÇEKİCİ halihazırda Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Üyesidir.ÇEKİCİ, mesleki ve akademik çalışmaları, sektördeki etik, sofistike görüşleri ve sektörü en iyi şekilde temsil etmesi dikkate alınarak, 2009 Ocak ayında Ekonomi ve İş Dünyası Dergisi Ekonometri'nin "Geleneksel Hizmet Ödülleri" nden olan "Yılın Gayrimenkul Danışmanı" ödülüne layık görülmüştür.  
Platin Sponsor
Özel Proje Sponsoru
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Yeşil Destekçiler
Katkıda Bulunanlar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.