Ağaoğlu Şirketler Grubu

A: Ağaoğlu My World Batı Ataşehir Yenisahra Ataşehir İstanbul
T: +90 216 687 11 11
F: +90 216 470 54 92
W: www.agaoglu.com.tr
Faaliyet Alanları: Geliştirici
Stand No112
İnşaat, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Ağaoğlu Şirketler Grubu bünyesinde 30 kadar şirket bulunuyor. Bunlardan ilki olan ve 1981 yılında kurulan Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri. A.Ş, grubun amiral gemisi niteliğindedir. Grubun ana faaliyet alanı olan inşaat sektöründe 32 yıllık bilgi birikimi neticesinde bugüne kadar 30.000 'in üzerinde konut üretimi gerçekleştirilmiştir. Ağaoğlu Şirketler Grubu'nda yarısı uluslararası deneyime sahip 320 civarında mimar ve mühendis bulunmaktadır.


Grup, inşaat, enerji ve turizm sektörlerinin tamamında ise 10 binin üzerinde çalışan istihdam etmektedir. Enerji sektörüne 4 yıl önce hızlı bir giriş yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun şu anda enerji sektöründe faaliyet gösteren 18 şirketi bulunmaktadır. 18 şirket ile birlikte toplamda 1.350 Megawattlık bir lisans portföyünü de elinde bulundurmaktadır.
Ağırlıklı olarak yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun yurtdışında Gürcistan'da hidroelektrik santral projeleri mevcuttur. Ayrıca yine enerji alanında yeni yapılan konut projelerinde kendi elektrik enerjisini üreten ve konutların ısınmasını sağlayan termik santralleri de kurulmaktadır.
Turizm yatırımlarında ise grubun Uludağ' da iki ve İstanbul'da iki tane olmak üzere toplam dört adet tesisi bulunmaktadır. Bunun dışında İstanbul'da 8 şehir oteli Bodrum'da da resort otel projesi yer almakta olup bunlar orta vadeli projeksiyonda hayata geçirilecektir. 
Katılımcı
Özel Proje Sponsoru
Bu Kurumdan Katılan Kişiler


Platin Sponsor
Özel Proje Sponsoru
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Yeşil Destekçiler
Katkıda Bulunanlar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsoru
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.